Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 19.03.2018, 14:16
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Це важливо

Форма входу

Пошук

baner pravoonline w200
PRAVOONLINE

Корисна інформація

Календар

«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Наші партнери

Ресурсний центр ГУРТ

Звіт про результати діяльності

 

 

РІЧНИЙ ЗВІТ

2016

 

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ

«ПОДІЛЬСЬКА ПРАВОВА ЛІГА»

 

   м.Хмельницький

 

ЗМІСТ

 

 

1. Загальна інформація про діяльність ГО «Подільська правова ліга»

2. Робота громадської приймальні УГСПЛ у м. Хмельницькому

2.1. Звітність щодо наданих консультацій, успішні історії

2.2. Міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно про права людини

3. Хмельницький офіс Мережі правового розвитку Подільської правової ліги

4. Правова допомога внутрішньо переміщеним особам (в рамках проекту DRC)

5. Інформаційно-просвітницька діяльність

6. Співпраця зі ЗМІ, органами місцевого самоврядування та виконавчої влади, НГО

7. Додатки

1. Загальна інформація про діяльність ГО «Подільська правова ліга»

 

 

Протягом 2016 року вся команда Подільської правової ліги працювала над розвитком організації, а також над забезпеченням надання якісної первинної правової допомоги, здійснювала моніторинг порушення прав людини, реалізовувала ідею посилення правової спроможності громад на теренах Хмельниччини.  Всього протягом 2016 року в організації 2775 громадян отримали правову допомогу.

Голова організації – Місяць Андрій Петрович, юристи організації: Колотило Кристина Анатоліївна, Рачок Роман Володимирович, Площинська Анастасія Олексіївна.

З 2015 року на базі організації діє громадська приймальня УГСПЛ у м. Хмельницькому. Також на базі Подільської правової ліги працює Хмельницький офіс Мережі правового розвитку (до 2016 року – Центр надання правової інформації та консультацій). Разом з тим, в рамках проекту DRC (Датської ради з прав біженців) юрист організації Роман Рачок вже другий рік здійснює виїзні консультування переселенців Хмельницької області.

Основними напрямками діяльності нашої організації в сфері захисту прав людини є покращення рівня реалізації та захисту права на доступ до правосуддя, права власності, права на працю, права на соціальне забезпечення. Також, Подільська правова ліга працює в напрямку захисту інших прав та свобод людини у випадках системних порушень прав людини з боку органів влади.

Місією організації є надання безоплатної правової допомоги малозахищеним верствам населення: внутрішньо переміщеним особам, жертвам насилля в сімї та торгівлі людьми, пенсіонерам, особам з інвалідністю, ветеранам війни, сільським мешканцям з віддалених районів, багатодітним сім’ям, одиноким матерям, малозабезпеченим громадянам.

Відповідно до своєї місії Громадська організація «Подільська правова ліга» здійснює наступні види діяльності у сфері прав людини:

- надає безоплатні юридичні консультації громадянам, віднесеним до цільової групи організації (консультування відбуваються як в громадській приймальні організації так і шляхом проведення виїзних прийомів у Хмельницькому обласному госпіталі ветеранів війни, бібліотеках );

- безоплатно надає громадянам допомогу у складанні заяв, скарг та пропозицій, які подаються до органів державної влади та місцевого самоврядування;

- безоплатно надає громадянам допомогу у складанні інформаційних запитів до органів влади в порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації»;

- безоплатно надає громадянам допомогу у складанні позовних заяв, заяв окремого провадження, інших процесуальних документів з метою покращення права громадян на доступ до правосуддя та захисту прав людини;

- безоплатно здійснює представництво громадян в судах у випадках, коли справа є стратегічною;

-  залучає адвокатів для надання допомоги громадянам на засадах Pro bono;

-  проводить інформаційні та просвітницькі кампанії;

- бере участь у різноманітних коаліціях ОГС з метою більш ефективної реалізації та захисту прав людини;

- співпрацює з місцевими органами державної влади, місцевого самоврядування, ЗМІ в напрямку захисту прав людини тощо;

- здійснює моніторингову діяльність, документування фактів порушення прав людини у зв’язку із військовим конфліктом на сході країни.

 

 

2. Робота громадської приймальні УГСПЛ у м. Хмельницькому

2.1. Звітність щодо наданих консультацій, успішні історії

 

 

За 2016 рік у громадській приймальні УГСПЛ у м.Хмельницькому, яка діє на базі ГО «Подільська правова ліга», було надано 1368  консультацій.

 Протягом звітного періоду передали до Центру стратегічних справ 16 кейсів, 2 з яких підтримано (справа щодо захисту прав дитини військовослужбовця, що загинув в АТО, та справа жертви насилля в сім’ї).

До Центру документування подано 19 анкет (внутрішньо переміщених осіб, родичів військовослужбовців, що загинули в АТО та очевидців подій на Сході України). Продовжується робота над опитуванням та переведенням анкет в електронну форму (до кінця 2016 року).

За цей період проведено 11 Skype-консультувань громадян у приміщенні Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Миколи Островського разом з представниками органів юстиції, органу соціального захисту населення та ПФУ. 

Протягом 2016 року завдяки діяльності громадської приймальні маємо двадцять успішних історій.

 • Юристи ХОГО "Подільська правова ліга" захищають земельні права громадян

Ще восени 2015 року до громадської приймальні УГСПЛ у м. Хмельницькому, що діє на базі ХОГО "Подільська правова ліга", звернувся пенсіонер. Справа в тому, що чоловік єдиний спадкоємець після смерті своєї дружини.

Для оформлення спадщини звернувся до державного нотаріуса, але отримав відмову оскільки відсутній правовстановлюючий документ на землю. Пенсіонер загубив сертифікат на право на земельну частку (пай), а тому оформити спадщину без звернення до суду не міг. Юрист Анастасія Площинська підготувала йому позовну заяву до суду про визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування.

В січні 2016 року Хмельницький міськрайонний суд прийняв рішення на користь позивача. Сьогодні пенсіонер може оформити право власності на земельну частку (пай).

 

 • Юристи Громадської приймальні УГСПЛ у м. Хмельницькому допомогли переселенці з Криму стягнути заборгованість за соціальними виплатами

До ГП УГСПЛ у м. Хмельницькому, що діє на базі ХОГО "Подільська правова ліга" звернулася переселенка з Криму з проблемою щодо стягнення заборгованості за соціальними виплатами за період 04 - 06 2014 р.

До квітня 2014 року вона проживала в  м. Севастополі АРК Крим та була одержувачем державної допомоги в зв’язку з народженням другої дитини. З березня 2014 року в зв’язку з проблемами в роботі банківських установ в АРК, виплата державної допомоги мала здійснюватися через поштове відділення за останнім місцем проживання.

В квітні 2014 року жінка разом з дітьми переїхала до м. Хмельницького і виплати не отримала. У виплатах за  період 04 - 06 2014р. УПСЗН  було відмовлено  із посилання на лист УСЗН Нахімовського району ГУСЗН. На першому етапі юридичної допомоги було складене відповідне письмове звернення до УПСЗН Хмельницької РДА щодо погашення заборгованості із соціальних виплат з нормативним обґрунтуванням (ст. 9 «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України») та додаванням підтверджуючих документів (листування з ДП «Укрпошта»).

Орган соціального захисту населення у виплаті сум державної соціальної допомоги за період березень-червень 2014 року відмовив у зв’язку з тим, що «відповідно до наказу від 19.09.2006 №345 «Про затвердження Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги» продовження виплати всіх видів соціальної допомоги здійснюється на основі довідки-атестата та довідки про призначені та виплачені протягом останніх 6-ти місяців соціальної допомоги. Оскільки, відповідно до Довідки-атестата, наданої управлінням праці та соціального захисту населення Нахімовської районної державної адміністрації м. Севастополя, було виплачено державної соціальної допомоги по 30.06.2015 року включно, підстав для виплати державних соціальних допомог за період березень-червень 2014 року, згідно чинного законодавства, немає».

Юрист Роман Рачок підготував адміністративний позов про визнання протиправними дій суб’єкта владних повноважень до Хмельницького міськрайонного суду, який було задоволено, постанова суду набрала законної сили.

 

 

 • Юристи Громадської приймальні УГСПЛ на захисті спадкових прав громадян

До ХОГО "Подільська правова ліга" звернувся пенсіонер, інвалід, який не міг отримати свідоцтво про право на спадщину. Справа в тому, що чоловік останніх п'ять років доглядав свою хвору сестру, був єдиним її родичем. Жінка залишила заповіт на користь брата, але  після її смерті виявилось, що оригінали правовстановлюючих документів на будинок та земельну ділянку загубились.

Чоловік звернувся до громадської приймальні УГСПЛ у м. Хмельницькому, його доходи  перевищують встановлений мінімум, який необхідний для надання безоплатної вторинної правової допомоги. Таким чином, виникла ситуація, коли інвалід не міг самостійно вирішити питання з оформленням документів на спадщину.

Юрист Анастасія Площинська підготувала позовну заяву про визнання права власності в порядку спадкування.

27 січня 2016 року Хмельницький міськрайонний суд виніс рішення на користь позивача. З допомогою юристів чоловік відстояв своє право власності і найближчим часом зможе отримати свідоцтво про право на спадщину.

 
 • Юристи УГСПЛ допомагають громадянам у реалізації прав на землю

До приймальні УГСПЛ у м. Хмельницькому, що діє на базі ХОГО "Подільська правова ліга" звернулась пенсіонерка від імені своєї мами - інваліда війни, ветарана праці. Банальна помилка в державному акті на право приватної власності в написанні прізвища та імені жінки стала на заваді реалізації права на землю. Жінка хотіла зареєструвати свою земельну ділянку, але в Реєстраційній службі отримали відмову. 

Юрист Анастасія Площинська підготувала заяву до суду про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.

Хмельницький міськрайонний суд прийняв рішення на користь заявника. 5 квітня 2016 року рішення суду вступило в законну силу.

Сьогодні жінки можуть зареєструвати свою земельну ділянку та займатись сільським гоподарством.

 

 

 • Юристи УГСПЛ у м. Хмельницькому допомогли пенсіонеру успадкувати майно

До приймальні УГСПЛ у м. Хмельницькому, що діє на базі ХОГО "Подільська правова ліга", звернувся пенсіонер, інвалід 3-ї групи, який не міг оформити право власності після смерті своєї сестри. Справа в тому, що жінка за життя побудувала будинок, однак не встигла оформити його. У нотаріальній конторі чоловіку відмовили у видачі свідоцтва про право на спадщину.

Юрист Анастасія Площинська підготувала позовну заяву про визнання права власності в порядку спадкування. 21 березня 2016 року Хмельницький міськрайонний суд виніс рішення на користь позивача. Тепер чоловік є повноправним власником будинку.

- Юристи УГСПЛ допомогли пенсіонерці реалізувати право на землю

До приймальні УГСПЛ у м. Хмельницькому, що діє на базі ХОГО "Подільська правова ліга", звернулася пенсіонерка. Справа в тому, що жінка є власником земельної ділянки площею 0,21 га, проте не могла зареєструвати право власності на землю, оскільки в державному акті було допущено помилку в написанні прізвища.

Юрист Анастасія Площинська підготувала заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документа. Хмельницький міськрайонний суд виніс рішення на користь заявника. Тепер пенсіонерка може зареєструвати своє право на земельну ділянку.

 • Юристи УГСПЛ допомогли інваліду війни визнати право власності на автомобіль

До Громадської приймальні УГСПЛ у м. Хмельницькому, що діє на базі ХОГО "Подільська правова ліга", звернувся пенсіонер, інвалід війни, його дружина померла, а після смерті залишився старенький автомобіль. Пан Василь* звернувся до нотаріуса для того, щоб оформити право власності на спадкове майно. Проте нотаріус відмовив йому, оскільки технічний паспорт був виданий давно і не можливо було встановити марку машини, номер кузова та інші важливі відомості.

Юрист Анастасія Площинська підготувала чоловіку позовну заяву про визнання права власності на спадкове майно. Хмельницький міськрайонний суд виніс рішення на користь позивача.

Сьогодні чоловік є власником автомобіля і жодні бюроктратичні перепони йому не завадять.

 • Юристи УГСПЛ у м. Хмельницькому допомогли пенсіонерці успадкувати майно

До ГП УГСПЛ, що діє на базі ХОГО "Подільська правова ліга", звернулась пенсіонерка, інвалід 3 групи. Нотаріус не міг видати свідоцтво про право на спадщину, бо ще за життя спадкодавця майно не було зареєстровано.

Пані Галина* звернулась в приймальню. Коштів, які отримує пенсіонерка, ледь вистачає на життя і на лікування. Щоб сплатити судовий збір пані Галині довелося б економити на найнеобхідніших речах.

Юрист Ананстасія Площинська підготувала позовну заяву про визнання права власності в порядку спадкування та заяву про звільнення від сплати судового збору.

Хмельницький міськрайонний суд звільнив пані Галину від сплати судового збору та виніс рішення на користь позивача. Сьогодні жінка живе спокійно – вона справжній власник і тепер ніхто не буде оспорювати її право власності на житло.

 • Юристи допомогли чоловіку прийняти спадщину та врятуватись від сплати величезних для кишені середньостатистичних пенсіонерів податків

До приймальні УГСПЛ у м. Хмельницькому, що діє на базі ХОГО "Подільська правова ліга" звернувся Іван Іванович* - інвалід 3-ї групи, пенсіонер, який мав проблеми з оформленням спадщини після смерті матері. Справа в тому, що чоловік мав можливість прийняти спадщину за заповітом, в якому вірно було вказано його прізвище, проте не міг довести родинні відносини із матір'ю, оскільки у поданих ним документах виявилися розбіжності у написанні прізвища чоловіка і матері в свідоцтві про народження та паспорті.

На перший погляд проблеми немає, але через те, що неможливим було довести факт споріднення між чоловіком та його матір'ю,  Івану Івановичу довелося б сплачувати податок на спадщину, що становить 5 % від вартості майна. А це зовсім не малі кошти для пенсіонера, який до того ж є інвалідом.

Юрист Анастасія Площинська підготвувала чоловіку заяву про встановлення факту родинних відносин. Хмельницький міськрайонний суд виніс рішення на користь заявника.

Сьогодні Іван Іванович отримає свідоцтво про право на спадщину, і через те, що зумів з допомогою юристів УГСПЛ довести факт родинних відносин із померлою матір'ю, не сплачуватиме податок на спадщину.

 • Юристи через суд допомогли пенсіонеру внести відомості про кримінальне правопорушення в Єдиний реєстр досудових розслідувань

До ГП УГСПЛ у м. Хмельницькому, що діє на базі ХОГО "Подільська правова ліга", звернувся пенсіонер. Справа в тому, що рік тому у пана Івана* незаконно вилучили автомобіль і відмовлялись його повернути. Пенсіонер намагався домовитись із зловмисниками, проте марно. Влітку цього року звернувся в органи досудового розслідування із заявою про вчинення кримінального правопорушення, але заяву чомусь не зареєстрували, відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань не внесли. Юрист Анастасія Площинська підготувала чоловіку скаргу до Хмельницького міськрайонного суду на бездіяльність слідчого.

У результаті, станом на сьогоднішній день чоловік отримав пам'ятку про процесуальні права та обов'язки потерпілого і зможе повернути свій автомобіль, або відшкодувати завдану йому шкоду.

2016 року у Хмельницькій області вперше стартував  XIII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Регіональним координатором фестивалю у Хмельницькій області стала Кристина Колотило.

З 02.11.16 по 24.11.16  в кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, книгарнях, бібліотеках Хмельницької області глядачі мали нагоду поспілкуватися з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями. Учасники фестивалю брали активну участь у обговоренні після переглядів фільмів, приходили і на інші покази, коментували захід в ЗМІ.

Місія Мандрівного фестивалю: ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності.  Реалізуючи нашу місію, також сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

 Фестиваль – неполітичний і некомерційний.

3. Хмельницький офіс Мережі правового розвитку Подільської правової ліги

Мережа правового розвитку – це коаліція громадських організацій, які надають безоплатну первинну правову допомогу та розвивають громади. Місія Мережі – посилення правових можливостей, захист прав і свобод людини, розвиток громад.

Протягом 2016 року в приймальні Хмельницького офісу Мережі правового розвитку було надано 643 консультації мало захищеним категоріям громадян.

Щомісяця здійснювались виїзди в Хмельницький обласний госпіталь інвалідів війни.

Під час цих заходів було не лише надано консультації, але й роз’яснено норми чинного законодавства, поінформовано населення стосовно змін у законах щодо учасників бойових дій, інвалідів.

 

Жителі сіл та районів Хмельницької області мали змогу отримати правову допомогу із застосуванням технології Скайп-звязку.

27 грудня 2016 року на базі ГО "Подільська правова ліга" відбувся тренінг для представників бюро правової допомоги Хмельницької області на тему: «Посилення правових можливостей учасників АТО: надання БПД, психологічної допомоги, спільні зустрічі з ОМС щодо інтеграції учасників АТО».

Організаторами заходу стали Хмельницький офіс Мережі правового розвитку (ГО «Подільська правова ліга») разом з Кам’янець-Подільським офісом Мережі правового розвитку (Асоціація юристів м.Кам'янець-Подільського) в рамках Проекту «Підтримка учасників ГС "Мережа ЦПІК" у напрямку посилення правових можливостей вразливих верств населення та запровадження медіації» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».  У тренінгу прийняла участь Варфоломєєва Олена Вікторівна, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області

Під час тренінгу представники БПД мали нагоду ознайомитись із актуальними аспектами посилення правової спроможності учасників АТО та обімінятися досвідом в сфері надання безоплатної правової допомоги.

У результаті обговорення учасники тренінгу виокремили найбільш актуальні проблеми захисту прав учасників бойових дій та запропонували шляхи їх вирішення.

У 2017 році ГО «Подільска правова ліга» планує працювати у напрямі посилення правової спроможності громад, доступу до правосуддя та захисту прав громадян.

4. Правова допомога внутрішньо переміщеним особам (в рамках проекту DRC)

За підтримки Данської Ради у справах біженців протягом 2016 року  юристами організації успішно реалізується  проект "Соціально – правовий захист, життєзабезпечення та екстрена підтримка постраждалих від конфлікту груп населення південного сходу України"".

       Мета проекту - забезпечити, щоб ВПО та населення, яке постраждало внаслідок конфлікту на сході України та АРК, мали вільний доступ до інформації, юридичної консультації, адміністративної та документальної, а також юридичної підтримки.

        Одним із заходів даного проекту передбачені регулярні виїзди у місця компактного і некомпактного проживання ВПО з метою інформування щодо їхніх прав та консультування, з можливим супроводом справ з відновлення порушених прав у відповідних державних органах та судах.

В рамках роботи проекту була налагоджена співпраця з Департаментом соціального захисту населення Хмельницької ОДА, Хмельницьким обласним центром зайнятості та позаштатним радником Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб по Хмельницькій області  в частині організації та проведення робочих зустрічей з ВПО на базі місцевих центрів зайнятості за участі представників місцевих органів соціального захисту населення та центрів зайнятості населення.

Протягом 2016 року на базі місцевих центрів зайнятості було організовано та проведено 21 робоча зустріч, під час роботи в рамках даного проекту юридична допомога була надана 764 людині, надано 537 консультацій, складено 227 документів юридичного характеру (позовні заяви, клопотання, письмові звернення тощо).

Історія успіху-1.

ВПО Л.,1975 р.н., якому в 2013 році був поставлений діагноз цукровий діабет 1 типу із супутніми ускладненнями, захворювання було визнане таким, що пов’язане із проходженням військової служби. Після переїзду в м. Хмельницький в січні 2015 року та обстеження в місцевій лікарні діагноз було підтверджено, проте у направленні на МСЕК було відмовлено в усній формі із поясненнями щодо побоювань можливого повернення хворого до попереднього місця проживання в зоні проведення АТО після встановлення групи інвалідності та призначення відповідної пенсії. На першому етапі юридичної допомоги було  складене відповідне письмове звернення до управління охорони здоров’я Хмельницької міськради з нормативним обґрунтуванням та вимогою щодо сприяти госпіталізації до ендокринологічного відділення Хмельницької міської лікарні з наступним направленням для проведення медико – соціальної експертизи щодо встановлення інвалідності. Листом від 26.02.2016 №60/с заявник був повідомлений про задоволення свого клопотання.

Історія успіху-2.

ВПО М., який мешкав в Донецькій області та в зв’язку із проведенням АТО на території Донецької області він був змушений покинути своє місце проживання, проте деякі з його родичів виїхати так і не змогли, в тому числі його рідна тітка, спадкоємцем якої він був на підставі заповіту, складеного задовго до початку бойових дій. В зв’язку із наявністю хронічних хвороб та похилого віку тітка померла, цей факт був зафіксований за документами самопроголошеної ДНР, проте клієнт не міг реалізувати свої спадкові права, оскільки такі  документи не мають юридичної сили на території України. Проаналізувавши надані документи, була складена заява про встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території України в порядку ст. 257 ¹ ЦПК України. В обґрунтування заявлених вимог окрім норм ЦПК України були покладені норми Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», Постанови Верховної Ради України від 17.03.2015 № 254-VIII «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085 з наступними змінами та доповненнями, яким затверджено перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади України тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.

Рішенням Хмельницького міськрайонного суду заявлені вимоги були задоволені в повному обсязі, заявник отримав змогу зареєструвати смерть близької людини відповідно до вимог діючого законодавства України та можливість реалізувати в майбутньому свої спадкові майнові права.  

 

5. Інформаційно-просвітницька діяльність

Одним із напрямків діяльності організації є здійснення інформаційно-просвітницьких заходів: проведення семінарів, круглих столів, лекцій, виступи на телебаченні, публікація в ЗМІ та мережі Інтернет.

Протягом 2016 року було проведено 34 інформаційно-просвітницьких заходи.

 • Юристи ХОГО "Подільська правова ліга" розповіли сільським школярам про права дитини

6 лютого 2016 року юристи Громадської приймальні УГСПЛ у м. Хмельницькому, що діє на базі ХОГО "Подільська правова ліга", відвідали Іванковецький навчально-виховний комплекс (школа с. Іванківці Хмельницького району).

Юрист Анастасія Площинська розповіла учням восьмих - одинадцятих класів про права та обов'язки дитини, про способи захисту своїх прав.

Школярів дуже цікавило, з якого віку настає кримінальна відповідальність і за які вчинки особу до 18 років можна притягнути до адміністративної та майнової відповідальності.

Під час заходу учні виявили активність та зацікавленість, мали нагоду розв'язати практичні ситуаційні завдання та проконсультуватись з юридичних питань.

 

 • Юристи ХОГО "Подільська правова ліга" розповіли безробітнім про гарантії реалізації права на працю

10 березня на базі Хмельницького міського центру зайнятості відбулось засідання клубу "Право", в якому прийняли участь безробітні - представники молодого покоління. Юрист Громадської приймальні УГСПЛ у м. Хмельницькому, що діє на базі ХОГО "Подільська правова ліга", Анастасія Площинська розповіла присутнім про правові гарантії реалізації права на працю. Тема заходу - "Молодь і трудові права". Учасникам вдалось обговорити найважливіші питання та проблеми забезпечення працевлаштування молоді.

 

 • Юристи приймальні УГСПЛ та журналісти обговорили проблеми свободи преси в Україні та на Хмельниччині

5 травня 2016 року на базі Хмельницької ОУНБ імені Миколи Островського відбувся інформаційно-просвітницький захід, присвячений Всесвітньому дню свободи преси, організатором якого виступила громадська приймальня УГСПЛ у місті Хмельницькому, що діє на базі ХОГО "Подільська правова ліга".  На зустрічі були присутні представники місцемих мас медіа - "33 канал", газети "Всім" та "Марічка-ньюз", а також представники Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, працівники бібліотеки та громадські активісти.

Під час заходу юристи Кристина Колотило та Анастасія Площинська поінформували присутніх про правову регламентацію журналістської діяльності в Україні, про право людини на свободу думки і слова.

 

 • Юристи спільно з Хмельницьким міським центром зайнятості розповіли дітям про сучасні професії

28 травня у Сквері імені Тараса Шевченка м. Хмельницького відбувся захід під назвою "Місто професій", протягом дня діти різного віку могли ознайомитись із найбільш поширеними сучасними професіями.

У заході прийняла участь також юрист ХОГО "Подільська правова ліга" Кристина Колотило, яка розповіла діткам та їх батькам про особливості професії юриста.

 • Юристи привітали дітей з 1 Червня та розповіли про їхні права

1 червня 2016 року у Сквері імені Тараса Шевченка відбувся захід до Всесвітнього дня захисту дітей, що був організований Хмельницькою ОУНБ імені М. Островського.

Під час заходу юрист Кристина Колотило розповіла діткам про їх права, про те як себе можна захистити, а також про відповідальність за правопорушення.

 • Напередодні Дня Конституції України юристи провели круглий стіл, під час якого обговорили сучасні проблеми конституційного процесу

24 червня 2016 року на базі Хмельницької ОУНБ імені Миколи Островського відбувся круглий стіл за участю юристів ГП УГСПЛ у м. Хмельницькому, представників Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області та працівників бібліотеки.

Під час заходу юристи та громадські активісти обговорили сучасні проблеми конституційного процесу в Україні та переглянули документальний фільм про історію Конституції України.

 • Відбувся захід, присвячений 40-й річниці створення Української Громадянської Групи сприяння виконанню Гельсінських Угод

10 листопада 2016 року відбувся круглий стіл, присвячений 40-річчю створення Української Гельсінської групи. Організаторами заходу є Громадська приймальня УГСПЛ у м. Хмельницькому, що діє на базі ХОГО "Подільська правова ліга".

Цього року Україні відзначається 40-річчя створення Української Гельсінської групи. Пройшовши крізь покоління, крізь тоталітарний режим, рух за права людини на пострадянському просторі сьогодні зумів піднятися і досягти помітних результатів.

 Сьогодні в Україні питання захисту прав людини в умовах конфлікту на Донбасі є надзвичайно актуальним. 40 річниця створення Української Гельсінської групи – гарна нагода згадати історію українського народу, звернути увагу на важливість дотримання та захисту прав людини.

У заході прийняли участь представники Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області, Регіонального та Хмельницького місцевого центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та школярі Хмельницького ліцею №17.

Під час заходу також відбулась презентація конспекту лекцій "Українська Гельсінська група: історія та сучасність".

Приємним подарунком для Громадської приймальні УГСПЛ у м. Хмельницькому стала Лялька-мотанка, яку учні ліцею № 17 власноруч виготовили та вручили юристам на свято.

 

(більш детальну інформацію щодо проведених заходів можна отримати, перейшовши за посиланнями, що наводяться в додатку).

 

6. Співпраця зі ЗМІ, органами місцевого самоврядування та виконавчої влади, НГО

 

Співпраця зі ЗМІ – це можливість бути почутом та впізнаваним у місті, області, країні. Протягом 2016 року продовжували співпрацю з ХОДТРК "Поділля-центр"(місцеві ЗМІ) (прямі ефіри в програмах «Ранок на Поділлі», «Тема» - інформаційно-просвітницькі заходи до Дня свободи преси, коментар щодо правового статуту учасників АТО тощо).

 

Із 33 каналом (коментарі юристів, участь журналістів у заходах); співпраця із муніципальним каналом «Ексклюзив» (коментар щодо працевлаштування учасників АТО).

Продовження співпраці з газетою «Всім» - публікація статей на правову тематику (Блог Кристини Колотило), газетами «Є», «Проскурів».

Налагодження співпраці з електронним порталом новин Хмельницької області «Актуально» та з друкованим ЗМІ Хмельницької області «МарічкаNEWS» (публікація повідомлень, прес-анонсів та прес-релізів, щотижнева публікація у рубриці «Консультує юрист»).

Публікації на Ресурсному порталі «Гурт» (Блог Анастасії Площинської).

Протягом 2016 року продовжували працювати з Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області, Хмельницьким місцевим та Регіональним центром надання безоплатної вторинної правової допомоги, Пенсійним фондом України, Хмельницькою міською радою.

16 лютого у приміщенні ХОГО "Подільська правова ліга" відбулася робоча зустріч з актуальних питань забезпечення прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб, що проживають на Хмельниччині. У заході прийняли участь юрист ГП УГСПЛ у місті Хмельницькому Роман Рачок, позаштатний радник Міністра соціальної політики України з питань ВПО в Хмельницькій області Олег Майданюк, а також представники моніторингової місії ОБСЄ Дейан Георгієвскі та Руне Касберг.

19 липня 2016 року до ХОГО "Подільська правова ліга» завітали доброволець Корпусу Миру США в Україні Алан Янг (який проходить службу в Хмельницькій міській раді) та керівник проекту "Розвиток громад" Роман Олексенко. Під час зустрічі вдалось обговорити шляхи майбутньої співпраці з Корпусом Миру з метою покращення організаційної спроможності та стратегії організації.

21 вересня до ХОГО "Подільська правова ліга" завітав спостерігач Спеціальної моніторингової місії в Україні ОБСЄ. Під час зустрічі юристи та представник ОБСЄ обговорили актуальні проблеми правового захисту внутрішньо переміщених осіб та учасників антитерористичної операції. Учасники наголосили, що сьогодні переселенці та військовослужбовці потребують особливого захисту і допомоги від міжнародної світової спільноти.   

2 листопада на базі ХОГО "Подільська правова ліга" відбулася прес-конференція з нагоди відкриття  XIII Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Хмельницькій області. Цього року найкращі документальні фільми про права людини хмельничани зможуть побачити з 02.11.16 по 24.11.16.

(більш детальну інформацію щодо співпраці можна отримати, перейшовши за посиланнями, що наводяться в додатку)

 

Додатки

 1. http://podil-liga.at.ua/news/juristi_gromadskoji_prijmalni_ugspl_u_m_khmelnickomu_na_zakhisti_zhitlovikh_prav/2015-12-24-241
 2. http://podil-liga.at.ua/news/juristi_gromadskoji_prijmalni_ugspl_u_m_khmelnickomu_dopomogli_pensionerci_vidstojati_pravo_na_zemlju/2015-12-23-240
 3. http://podil-liga.at.ua/news/naperedodni_novorichnikh_svjat_zhiteli_khmelnickoji_oblasti_otrimali_juridichnu_dopomogu_iz_zastosuvannjam_tekhnologiji_skype_zv_39_jazku/2015-12-24-243
 4. http://podil-liga.at.ua/news/28_grudnja_2015_roku_vidbulasja_pres_konferencija_shhodo_realizaciji_proektiv_ta_program_sprjamovanikh_na_zakhist_prav_vnutrishno_peremishhenikh_osib/2015-12-28-248
 5. http://podil-liga.at.ua/news/kursanti_ta_studenti_na_dpsu_im_b_khmelnickogo_diznalis_bilshe_pro_ljustraciju_v_ukrajini/2016-01-26-252
 6. http://podil-liga.at.ua/news/juristi_proveli_pershe_u_2016_roci_skype_konsultuvannja_gromadjan/2016-01-28-253
 7. https://www.facebook.com/%D0%A5%D0%9E%D0%93%D0%9E-%D0%9F%D0%BE%D0%B4i%D0%BB%D1%8C%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BBi%D0%B3%D0%B0-1431522593843792/?fref=nf
 8. https://youtu.be/QwDH9xJYxYg
 9. http://podil-liga.at.ua/news/pidsumki_roboti_gromadskoji_prijmalni_ugspl_u_m_khmelnickomu_za_pershij_misjac_cogo_roku/2016-01-29-254
 10. http://www.hm.npu.gov.ua/uk/publish/article/126406
 11. http://podil-liga.at.ua/news/epidemija_gripu_ne_stala_na_zavadi_pravovoji_dopomogi_uchasnikam_bojovikh_dij/2016-01-29-255
 12. http://podil-liga.at.ua/news/juristi_khogo_podilska_pragvova_liga_zakhishhajut_zemelni_prava_gromadjan/2016-02-05-256
 13. http://podil-liga.at.ua/news/juristi_gp_ugspl_u_m_khmelnickomu_dopomagajut_chornobilcjam_vidstojuvati_prava_v_organakh_derzhavnoji_vladi/2016-02-08-257
 14. http://podil-liga.at.ua/news/juristi_khogo_podilska_pravova_liga_rozpovili_silskim_shko