Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 23.04.2018, 09:31
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Це важливо

Форма входу

Пошук

baner pravoonline w200
PRAVOONLINE

Корисна інформація

Календар

«  Грудень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Наші партнери

Ресурсний центр ГУРТ

Архів записів

Головна » 2015 » Грудень » 24 » Дослідження громадської думки щодо люстраційного процесу в Україні
15:25
Дослідження громадської думки щодо люстраційного процесу в Україні

Аналіз люстраційного процесу в Україні був би неповним без вивчення громадської думки.

За дорученням  Агентства USAID "Справедливе правосуддя" соціально-дослідницькою компанією GFK Ukrainе  було здійснене дослідження громадської думки українців щодо виконання українською владою вимог суспільства після Революції Гідності у 2013-2014 рр.

Це дослідження було здійснене у всіх областях України за винятком районів проведення АТО, було опитано 2359 респондентів, статистична похибка не перевищувала 2%.

В результаті опитування було встановлено:

щодо  довіри громадян України до організації, які тим чи іншим чином залучені до участі в АТО:

баланс довіри громадськості до волонтерів (громадського руху),  добровольчих батальйонів і Збройних сил України в цілому є позитивним, але баланс довіри до волонтерів є позитивним в усіх регіонах.

 Баланс довіри до добровольчих батальйонів і Збройних сил України є позитивним у північному, західному та центральному регіонах і в місті Києві, але Баланс довіри до них у південному та східному регіонах є негативним.

щодо  довіри громадян України до органів влади та місцевого самоврядування:

Баланс довіри до всіх гілок влади в України є негативним в усіх регіонах.

Позиції місцевих органів влади та Президента України дещо кращі, ніж у інших гілок влади.

Позиція Президента України значно краща в місті Києві, ніж у регіонах.

Рівень довіри до судової влади є найнижчим серед гілок влади в усіх регіонах.

Респонденти, які брали участь у судових засіданнях щонайменше раз за останні 3 роки, довіряють судовій владі більше, ніж респонденти, які не брали участі в судових засіданнях (16% і 4%)

Респонденти, які мали контакт з органами міліції щонайменше раз за останні три роки довіряють їм більше, ніж респонденти, які не мали справи з міліцією протягом останніх 3 років (16% і 7%)

В результаті опитування громадськості щодо поточного стану реформ було встановлено, що більшість українців не погоджуються з тим, що демократичні, економічні та судова реформи в Україні відбуваються відповідно до вимог народу .

Респонденти в місті Києві, у Південному та Центральному регіонах України більше схильні довіряти тому, що в Україні відбуваються реформи, ніж респонденти в Східному та Західному регіонах

Рівень довіри до судової реформи нижчий, ніж до демократичної чи економічної.

Більшість українців вважають, що демократичні, економічні та судова реформи в Україні є неефективними й затримуються через фінансові інтереси олігархів, а також через брак політичної волі української влади.

Більшість українців переконані, що реформи вкрай важливі для України, однак вони не можуть проводитися на шкоду соціальній захищеності населення.

Очищення влади (люстрація) потрібна, але не відбувається так, як того вимагає суспільство.

Більшість українців (79% респондентів опитування) знають, що в Україні відбувається процес очищення влади (перевірка та люстрація). Однак, більшість із них знають про цей процес дуже мало.

Більшість українців у всіх регіонах не знають про існування законів щодо перевірки та люстрації, про те, як відбуваються ці процеси, а також перелік осіб, які підлягають люстрації.

Більшість українців  (84% опитаних респондентів) вважають, що в Україні дійсно необхідна люстрація влади, 73% респондентів вважають, що вона важлива для здійснення демократичних реформ, і 72% з них думають, що вона важлива для здійснення економічних реформ.

Однак більшість українців переконані, що процес люстрації в Україні не відбувається чесно та прозоро. Лише 12% респондентів погоджуються, що Департамент з питань люстрації Міністерства юстиції України не корумпований, 45% думають інакше, а 61% опитаних навіть не знають, який орган влади відповідає за процес люстрації. 

                                                                                                        Автор статті

                                                                                                        Роман Рачок

Переглядів: 262 | Додав: podilliga | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0