Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 19.03.2018, 14:20
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Це важливо

Форма входу

Пошук

baner pravoonline w200
PRAVOONLINE

Корисна інформація

Календар

«  Липень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Наші партнери

Ресурсний центр ГУРТ
Головна » 2015 » Липень » 13 » Юристи на захисті спадкових прав громадян!
10:21
Юристи на захисті спадкових прав громадян!

До громадської приймальні УГСПЛ, яка діє на базі ХОГО «Подільська правова ліга» звернулась жінка, яка являлась спадкоємцем після смерті своєї матері. Матір померла 22.04.2014 року. Для отримання свідоцтва про прийняття спадщини вона звернулась до державної нотаріальної контори і отримала письмову відмову у видачі даного документу у зв’язку з відсутністю правовстановлюючого документу на право на земельну частку (пай) на ім'я спадкодавця із зазначенням розміру земельної частки (паю).

Рішенням Хмельницького міськрайонного суду від 27.05.2013 року було визнано за матір'ю в порядку спадкування як за спадкоємцем за законом після сметрі її сестри, яка померла 12 травня 2004 року, право на земельну частку (пай) у землях колективної власності агрофірми «Проскурів» Хмельницького району району Хмельницької області. Також було зобов’язано Хмельницьку районну державну адміністрацію видати матері сертифікат на земельну частку (пай) у землях колективної власності агрофірми «Проскурів» Хмельницького району Хмельницької області.

08 листопада 2013 року було винесено ухвалу Хмельницьким міськрайонним судом про зміну способу та порядку виконання судового рішення.  Було змінено спосіб виконання виконання рішення Хмельницького міськрайонного суду від 27.05.2013 року по цивільній справі за позовом до Хмельницької районної державної адміністрації, Агрофірми «Проскурів» про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування шляхом виділення земельної частки (паю) із земель запаса чи резервного фонду на території Розсошанської сільської ради.

12 травня 2014 року Хмельницьким міськрайонним судом було винесено ухвалу про заміну сторони боржника з Хмельницької районної державної адміністрації на Головне Управління Держземагенства у Хмельницькій області (код ЄДРПОУ 38428145, м.Хмельницький, вул.Інституцька 4/1) .

08.10.2013 матір нашої клієнтки отримала лист від Хмельницької районної державної адміністрації в якій зазначалось, що бланки сертифікатів на земельну частку (пай) відсутні. Разом з тим, відповідно до ч.2 ст.2 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) документами, що посвідчують право на земельну частку (пай), виданого районною (міською) державною адміністрацією, є свідоцтво про право на спадщину ...»

Рішення суду про визнання права власності на земельний пай має таку саму юридичну силу, як і сертифікат на право на земельну частку (пай), тому наша клієнтка з допомогою юристів зверталась до суду для вирішення цього питання в судовому порядку. Наші юристи написали позовну заяву до суду про визнання права власності в порядку спадкування. Рішенням суду їй було відмовлено. Саме тому ми написали апеляційну скаргу, адже  з судовим рішенням від 9 квітня 2015 року позивач не погоджувалась, вважала його   незаконними та необґрунтованим.

Після того як ми подали апеляційну скаргу її було задоволено частково. Було визнано за нашою клієнткою право на земельну частку (пай) на землях агрофірми «Проскурів» Розсошанської сільської ради Хмельницького району в порядку спадкування після смерті її матері. Нагадаємо, що справа тягнулась ще з 2013 року і лише зараз вдалось поставити крапку. Рішення на користь нашої клієнтки набуло законної сили.

 

Коментар юриста: «Статтею 1218 Цивільного кодексу України визначено, що до складу спадщини входять  усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ч. 1 ст. 1225 Цивільного кодексу України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно ст. 4 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб у спосіб, визначений законами України»

 

У разі, якщо у Вас виникли питання юридичного характеру, можете звертатись до Мережі громадських приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини, які здійснюють свою діяльність за фінансової підтримки Уряду Швеції через Шведське агенство міжнародного розвитку (SIDA) та Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD), програма «Права людини понад усе» (Human Rights First). Громадська приймальня УГСПЛ, яка діє на базі ХОГО «Подільська правова ліга» має позитивну практику юридичної допомоги у відновленні документів внутрішньо переміщеним особам. Можете звертатись за адресою: 29000 м.Хмельницький, пров.Пушкіна, 1. 

 

Переглядів: 313 | Додав: podilliga | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: