Вітаю Вас Гість!
Вівторок, 23.01.2018, 17:47
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Це важливо

Форма входу

Пошук

baner pravoonline w200
PRAVOONLINE

Корисна інформація

Календар

«  Лютий 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Наші партнери

Ресурсний центр ГУРТ
Головна » 2013 » Лютий » 20 » Підходи до організації системи надання первинної правової допомоги в громадах обговорили під час круглого столу
16:48
Підходи до організації системи надання первинної правової допомоги в громадах обговорили під час круглого столу
14-15 лютого 2013 року у місті Хмельницькому відбувся круглий стіл «Організація системи надання первинної правової допомоги в громадах». Захід проводився   Хмельницькою обласною громадською організацією «Подільська правова ліга» за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Відродження».

Участь в обговорені взяли: представники Міжнародного благодійного фонду Відродження «Відродження», Центрів правової інформації та консультацій з міст: Львів, Хмельницький, Скадовськ (Херсонська область), смт Дворічна (Харківська область), м. Біла Церква (Київська область), Одеса, представники органів місцевої влади та органів юстиції.

Тема залучення місцевої влади до надання первинної правової допомоги у своїх громадах є надзвичайно актуальною в сучасних реаліях. Законом України «Про безоплатну правову допомогу» запроваджено механізм залучення ресурсів громад для організації надання первинної правової допомоги для членів громади шляхом створення спеціалізованих комунальних установ, або передачі цих функцій юридичним особам приватного права.

Саме ці питання стали основними під час обговорення. У процесі роботи неодноразово виникали дискусії, щодо доцільності надання первинної правової допомоги першим чи другим способом, розглядались усі можливі переваги та недоліки на прикладі вже наявного досвіду в громадах Скадовська та Одеси, де були створені комунальні установи з  надання безоплатної первинної правової допомоги. І як показує їх, хоч і невеликий, але досвід комунальні установи стикнулися з досить великим рядом проблем.

Під час дискусії учасники дійшли висновку, що виділити найбільш вдалу модель співпраці між місцевою владою та організаціями, які надають правову допомогу в громадах не можливо, через специфіку, яка існує в тій чи іншій громаді, проте одноголосно учасники дійшли висновку, що в невеличких громадах більш доцільно створювати комунальні установи з надання безоплатної правової допомоги. В великих містах, де існує конкуренція на ринку юридичних послуг, доцільніше проводити конкурс і залучати юридичних осіб приватного права до надання такої допомоги. У процесі обговорення даного питання виникла ще одна думка, щодо залучення фізичних (приватних) осіб до надання правої допомоги, така модель доцільна у зовсім маленьких громадах (невеличких селищах та селах), де створення комунальної установи є непосильним тягарем для органів місцевого самоврядування, а залучення юридичних осіб є неможливим через відсутність кадрів.

В ході заходу учасниками ще раз була підкреслена необхідність створення посібника для органів місцевого самоврядування з організації системи первинної безоплатної правової допомоги в громадах.

Планується, що структурно посібник буде складатись з уніфікованого розділу та трьох розділів відповідно до моделі організації системи первинної правової допомоги в громадах.
Уніфікований розділ буде містити загальну інформацію про місію та роль Центрів, порядок ведення документообігу та організацію поточної роботи, ведення реєстрації клієнтів, інформацію про робочу групу.

Перший розділ буде присвячено порядку прийняття рішення про створення комунальної установи з надання безоплатної правової допомоги; процедурі реєстрації установи; вирішенню питань з залученням персоналу фінансуванням. До робочої групи з розробки даного розділу планується залучити: представників Центрів надання правової інформації та консультацій міста Львова, представників органів місцевого самоврядування міст Києва, Одеси, Скадовська та інших міст, де впроваджуватимуться моделі надання первинної правової допомоги у формі створення комунальної установи.

Другий розділ описуватиме питання надання первинної правової допомоги шляхом залучення юридичних осіб приватного права. Зокрема, порядок підготовки та проведення конкурсу; укладення договору, контролю за виконанням умов договору. До робочої групи з розробки даного розділу планується залучити: представників Центрів надання правової інформації та консультацій міста Хмельницького, Львова та Білої Церкви.

Третій розділ роз’яснить залучення приватних осіб до надання первинної безоплатної правової допомоги. До робочої групи з розробки даного розділу увійдуть представники Дворічнянського Центру правової інформації та правових консультацій, Чугуївську правозахисну групу, представники органів місцевого самоврядування Дворічнянського району Харківської області.

В цілому протягом двох днів роботи круглого столу учасники мали дуже плідну дискусію. Обговорили слабкі і сильні сторони існуючих моделей надання безоплатної правової допомоги в громадах та першим в державі практичним досвідом застосування цих моделей на практиці.

Маємо надію, що цей захід дасть поштовх до подальшої плідної роботи в цьому напрямку і, об’єднавши зусилля, ми зможемо спонукати владу на місцях перейнятись організацією первинної правової допомоги у своїх громадах.

 
Роман Романов, Директор Програми "Верховенство права" МФВ: "Основним партнером в організації надання первинної правової допомоги у громадах має бути саме місцеве самоврядування, тому що ця допомога орієнтована на потреби територіальної громади".
Андрій Місяць, Голова ХОГО "Подільська правова ліга": "Нам ще треба дуже багато зробити для того що система надання первинної правової допомоги в громадах працювала як швейцарський годинник, адже право на правову допомогу гарантоване Конституцією".
Вадим Краснік, Начальник відділу правового аналізу Координаційного центру правової допомоги при  Міністерстві юстиції України: "Ми вітаємо всі намагання третього сектору долучитися до розбудови системи первинної правової допомоги".
На прямому зв'язку Уповноважений з прав людини Скадовської міської ради Херсонської області Іван Шульга.
Під час роботи.
Переглядів: 3409 | Додав: podilliga | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: