Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 26.02.2018, 01:53
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Це важливо

Форма входу

Пошук

baner pravoonline w200
PRAVOONLINE

Корисна інформація

Календар

«  Квітень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Наші партнери

Ресурсний центр ГУРТ
Головна » 2012 » Квітень » 19 » Підведено підсумки реалізації проекту, спрямованого на захист екномічних прав малозабезпечених громадян
11:43
Підведено підсумки реалізації проекту, спрямованого на захист екномічних прав малозабезпечених громадян
Малозабезпечені хмельничани та жителі Хмельницької області отримали більше можливостей безкоштовно захистити свої права. Про це повідомили місцеві правозахисники на прес-конференції, яка відбулася 18 квітня 2012 року. Зокрема, голова Хмельницької обласної громадської організації «Подільська правова ліга» Андрій Місяць проінформував представників преси та громадськості про результати діяльності в рамках проекту «Покращення рівня забезпечення та захисту економічних прав людини – запорука розвитку громадянського суспільства»,  який впроваджувався цією організацією за фінансової підтримки спільного проекту Міністерства закордонних справ Данії та Програми розвитку ООН в Україні «Розвиток громадянського суспільства».

Метою проекту було покращення рівня реалізації та захисту права власності малозабезпечених громадян – жителів Хмельницької області.

Цільовою аудиторією проекту виступали малозахищені категорії населення Хмельницької області, а саме пенсіонери, інваліди, ветерани, сільські жителі, одинокі матері, багатодітні сім’ї, безробітні, паліативні пацієнти, інші малозабезпечені громадяни.

Проект був спрямований на вирішення наступних проблем щодо економічних прав людини:
  • перешкоди в реалізації громадянами свого права власності на житло;
  • перешкоди в реалізації громадянами – членами садових кооперативів свого права власності на дачні будинки;
  • перешкоди в реалізації громадянами – членами гаражних кооперативів свого права власності на гаражі;
  • перешкоди в реалізації громадянами права власності на земельну частку пай та майнові паї;
  • перешкоди в реалізації права власності на спадкове майно;
  • проблеми приватизації майна;
  • перешкоди в реалізації права на частку у спільному майні громадян;
  • незаконне заволодіння майном, чи незаконне утримання майна;
  • порушення майнових прав громадян в ході примусового виконання судового рішення;
  • проблеми отримання прибутків з майна.

 
Основними завданнями проекту були:
а) покращення рівня реалізації та захисту права власності малозабезпечених громадян через надання якісної та своєчасної консультативної допомоги з цих питань;
б) покращення рівня реалізації та захисту права власності малозабезпечених громадян через забезпечення представництва інтересів громадян у судах силами адвокатів – партнерів проекту на засадах Pro bono;
в) покращення рівня реалізації та захисту права власності малозабезпечених громадян через проведення широкомасштабного інформування громадськості стосовно механізмів реалізації та способів захисту права власності;
г) досягнення системних змін в житті громад стосовно ефективної реалізації як громадами в цілому так і окремими їх членами свого права власності шляхом застосування судових та позасудових механізмів вирішення правових спорів. 

Заходи в рамках проекту.

1. Впродовж реалізації проекту в нашій організації працювала громадська приймальня, в якій громадяни могли отримати безкоштовно інформацію щодо тих чи інших механізмів вирішення їхнього проблемного питання, що дозволяло вирішувати конфлікти на ранніх стадіях.
Крім того, в приймальні можливо було отримати також вторинну правову допомогу, тобто допомогу у складанні заяв, скарг, пропозицій до органів влади, процесуальних документів на стадії судового розгляду.

2. На території Стуфчинецької, Гвардійської, Рідкодубівської та Пашковецької сільських рад працювала виїзна юридична консультація. За час реалізації проекту ми провели 24 таких консультації, під час яких допомогу отримали понад 100 громадян.

3. Проводилась інформаційна кампанія направлена на допомогу більш широкому колу осіб: працівники організації брали участь у правоосвітніх телепередачах, поширювали інформацію через власний ВЕБ-сайт.

4. Були видані п’ять видів тематичних буклетів, які допоможуть нашим громадянам самотужки розібратися в деяких питаннях, що стосуються реалізації та захисту права власності. Буклети поширювались через нашу громадську приймальню, приймальні органів влади та місцевого самоврядування, сільські ради – партнери проекту.

5. По складних справах залучались адвокати, які абсолютно безкоштовно здійснювали представництво інтересів наших клієнтів у судах.
В рамках проекту є 5 таких справ. Судові провадження по них лише розпочаті, але адвокатська підтримка у таких справах буде надаватись незалежно від того, що  проект уже завершено. Одна справа завершена на користь нашої клієнтки.

6. Проведено два круглих столи на теми: "
Актуальні питання реалізації та захисту права власності малозахищених громадян", "Набуття права власності на майно в порядку спадкування".


За період реалізації проекту допомогу отримала 491 особа, з них близько 25% це сільські жителі.
За соціальним статусом наших відвідувачів можна розподілити наступним чином:


За змістом наданої допомоги наша робота виглядала наступним чином:


З галузями права, в яких надавалась допомога в рамках проекту:

 
Після завершення проекту робота громадської приймальні не припиниться. Як і раніше громадяни можуть отримати безкоштовну правову допомогу в приймальні ХОГО «Подільська правова ліга» за адресою: м. Хмельницький, пров. Пушкіна, 1, тел. 72-01-95.   Переглядів: 780 | Додав: podilliga | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: