Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 19.03.2018, 14:30
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Це важливо

Форма входу

Пошук

baner pravoonline w200
PRAVOONLINE

Корисна інформація

Календар

«  Липень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Наші партнери

Ресурсний центр ГУРТ
Головна » 2015 » Липень » 10 » Порядок відновлення документів для ВПО
16:23
Порядок відновлення документів для ВПО

На превеликий жаль, у внутрішньо переміщених осіб  виникають проблеми під час отримання паспорта замість втраченого.

Затримка у видачі паспорту призводить до суттєвого порушення їх прав, оскільки суттєво ускладнює процедуру працевлаштування та отримання соціальних виплат.

Відповідно до норм ст. 6 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених  осіб»,  оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України  внутрішньо переміщених осіб здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи.

Але на практиці територіальні підрозділи ДМС України повідомляють, що до отримання відповіді територіального підрозділу ДМС України, який видав втрачений паспорт, одержання нового паспорта неможливо. З урахуванням того, що територіальні підрозділи ДМС України, розташовані в зоні проведення АТО, діяльність не здійснюють, поштовий зв’язок з цими територіями відсутній, одержання нового паспорта внутрішньо переміщеними особами стає нездоланою проблемою.

Разом з тим, така «принципова» позиція деяких співробітників ДМС України, м’яко кажучи, не відповідає нормам діючого законодавства України.

Так, відповідно до норм п. 6.2. Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом МВС України №320 від 13.04.2012. (далі по тексту – Порядок) строк розгляду заяви про втрату паспорта - 1 місяць. У разі необхідності проведення додаткової перевірки за матеріалами справи про втрату паспорта або несвоєчасного надходження відповіді на направлені запити строк розгляду продовжується не більше ніж на 1 місяць.

Відповідно до норм п. 8.1. Порядку  якщо в результаті перевірок за заявою про втрату паспорта не буде встановлено особу, що втратила паспорт, проводиться процедура встановлення особи.

Відповідно до норм п. 8.2. Порядку особі пропонується надати наявні документи з фотокартками.

За відсутності документів, за якими може бути встановлено особу, з метою встановлення особи за її письмовою згодою проводиться опитування родичів, сусідів або будь-яких інших осіб (не менше трьох). За результатами їх свідчень складається акт встановлення особи.

Відповідно до норм п.8.3. Порядку виходячи з обставин документування кожної конкретної особи, під час проведення процедури встановлення особи проводяться всі можливі перевірки за останнім місцем проживання (надсилаються запити до органів внутрішніх справ, МЗС України), а для осіб, які документуються вперше, - також за місцем видачі свідоцтва про народження для перевірки факту отримання повторного свідоцтва.

Відповідно до норм п.8.5. Порядку встановлення особи проводиться протягом місяця, а в разі необхідності проведення додаткових перевірок цей строк продовжується до 2 місяців.

Враховуючи вищевикладене, у випадку порушення вищезазначених строків та порядку видачі паспорту, внутрішньо переміщеним особам рекомендується звернутися із письмовими заявами до територіальних відділень ДМС України про здійснення заходів щодо встановлення  особи відповідно до норм  п. 8.2. Порядку, а у випадку продовження порушення своїх прав звертатися до окружного адміністративного суду з позовом про оскарження дій (бездіяльності) суб’єкта владних повноважень.

У разі, якщо у Вас виникли питання юридичного характеру, можете звертатись до Мережі громадських приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини, які здійснюють свою діяльність за фінансової підтримки Уряду Швеції через Шведське агенство міжнародного розвитку (SIDA) та Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD), програма «Права людини понад усе» (Human Rights First).

Громадська приймальня УГСПЛ, яка діє на базі ХОГО «Подільська правова ліга» має позитивну практику юридичної допомоги у відновленні документів внутрішньо переміщеним особам. Можете звертатись за адресою: 29000 м.Хмельницький, пров.Пушкіна, 1.

 

 

 

Переглядів: 442 | Додав: podilliga | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0