Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 19.03.2018, 14:24
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Це важливо

Форма входу

Пошук

baner pravoonline w200
PRAVOONLINE

Корисна інформація

Календар

«  Липень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Наші партнери

Ресурсний центр ГУРТ
Головна » 2014 » Липень » 17 » ПРАВА ТА ПІЛЬГИ ПЕРЕДБАЧЕНІ ДЕРЖАВОЮ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО
12:55
ПРАВА ТА ПІЛЬГИ ПЕРЕДБАЧЕНІ ДЕРЖАВОЮ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО

Українське законодавство передбачає чимало нормативно-правових актів, які б гарантували права та пільги для учасників АТО. Серед них Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Закон України «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Закон України Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»  та інші.

Учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з’єднань, об’єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.

Відповідно до Закону України «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни» передбачена  щомісячна  виплата   цільової   грошової допомоги на прожиття:

інвалідам  війни I групи у розмірі 70 гривень,

інвалідам  війни  II  та  III  груп  у  розмірі  50  гривень,

учасникам  бойових дій у розмірі 40 гривень, незалежно від розміру  пенсій   та   надбавок,  підвищень,  додаткової  пенсії,  цільової  грошової  допомоги  та  пенсії за особливі заслуги перед Україною.

 

Відповідно до п. 3 Прикінцевих положень ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок.

 

         Статтею 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», на законодавчому рівні визначено основні права військовослужбовців, пов'язані з проходженням служби:

 

1. використання військовослужбовців для виконання завдань, не  пов'язаних  з  військовою службою, забороняється та тягне за собою  відповідальність  згідно  із  законом.  Військовослужбовці  можуть  залучатися  до  участі  у  ліквідації наслідків аварій, катастроф,  стихійного  лиха  та  в  інших  окремих  випадках лише за рішенням  Верховної  Ради  України. 

 

2. час  перебування  громадян  України  на  військовій    службі зараховується  до  їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи  за   спеціальністю,   а  також  до  стажу  державної  служби.  Час  проходження  строкової  військової  служби  зараховується до стажу  роботи,  що  дає право на призначення пенсії за віком на пільгових  умовах,  якщо на момент призову на строкову військову службу особа  навчалася  за  фахом  у професійно-технічному навчальному закладі,  працювала за професією або займала посаду, що передбачала право на  пенсію  на  пільгових умовах до введення в дію Закону України "Про  пенсійне  забезпечення" або  на пенсію за віком на  пільгових   умовах  до  набрання  чинності  Законом  України  "Про  загальнообов'язкове  державне  пенсійне  страхування".

 

3. час  навчання  в  професійно-технічному  навчальному закладі і час  проходження  строкової  військової  служби,  які  зараховуються до  пільгового  стажу,  не повинні перевищувати наявного стажу роботи,  що  дає  право  на  пенсію  на  пільгових  умовах. Час проходження  військовослужбовцями  військової  служби  в  особливий  період, що  оголошується  відповідно  до  Закону України "Про оборону України",  зараховується  до  їх вислуги років, стажу роботи, стажу  роботи  за спеціальністю, а також до стажу державної служби на   пільгових  умовах  у  порядку,  який  визначається  Кабінетом Міністрів  України". 

 

         Статтею 9 вищезгаданого Закону передбачене грошове забезпечення військовослужбовців: держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове  та інші види забезпечення в обсязі,  що відповідає умовам військової служби,  стимулює закріплення кваліфікованих військових  кадрів. До складу грошового забезпечення входять:

1. посадовий оклад, оклад за військовим званням;

2. щомісячні додаткові  види  грошового забезпечення (підвищення  посадового  окладу,  надбавки,  доплати,  винагороди,  які   мають  постійний характер, премія);

3. одноразові додаткові види грошового забезпечення.

         Грошове  забезпечення  визначається  залежно  від  посади,  військового звання,  тривалості,  інтенсивності та умов військової  служби,   кваліфікації,   наукового   ступеня   і  вченого  звання військовослужбовця.

         Статтею 12 Закону  передбачається забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей жилими приміщеннями (Держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або  за  їх  бажанням  грошовою  компенсацією  за  належне їм для отримання  жиле приміщення на підставах, у порядку і відповідно до вимог,  встановлених Житловим кодексом Української РСР).

         У зв'язку  з  особливим  характером  військової  служби,  яка пов'язана  із  захистом  Вітчизни,  військовослужбовцям  надаються і інші визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Переглядів: 616 | Додав: podilliga | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: