Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 23.04.2018, 09:23
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Це важливо

Форма входу

Пошук

baner pravoonline w200
PRAVOONLINE

Корисна інформація

Календар

«  Червень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Наші партнери

Ресурсний центр ГУРТ

Архів записів

Головна » 2014 » Червень » 27 » ЩО ТАКЕ МОБІЛІЗАЦІЯ ТА ЯКИМИ Є ОБОВ’ЯЗКИ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ?
12:42
ЩО ТАКЕ МОБІЛІЗАЦІЯ ТА ЯКИМИ Є ОБОВ’ЯЗКИ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ?

 Нестабільна політична та економічна ситуація в Україні породжує в населення «інформаційний шок». Виникає багато запитань що ж таке мобілізація? Які обов’язки громадян при цьому, хто не підлягає призову? На ці та інші питання спробує дати відповідь юрист ХОГО «Подільської правової ліги» Кристина Антонюк.

Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначається, що мобілізація -   комплекс   заходів,   здійснюваних   з  метою планомірного  переведення   національної   економіки,   діяльності органів   державної   влади,   інших  державних  органів,  органів місцевого самоврядування,  підприємств,  установ і організацій  нафункціонування   в  умовах  особливого  періоду,  а  Збройних  Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного  захисту  -  на  організацію  і  штати  воєнного  часу. Статтею 22 даного закону передбачені  обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Громадяни зобов'язані:

1. з'являтися    за    викликом   до   військових   комісаріатів для   постановки  на  військовий  облік  та  визначення призначення  на  воєнний час;

2. громадяни,  які  перебувають  у  запасі  і  не призвані на військову  службу  або  не  залучені  до виконання обов'язків щодо мобілізації  за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час  мобілізації,  можуть  бути  відповідно  до закону залучені до виконання  робіт,  які  мають  оборонний  характер.

3. громадяни, які    здійснюють    підприємницьку    діяльність, виконують мобілізаційні завдання (замовлення) згідно з  укладеними договорами (контрактами). 

4. під  час мобілізації та переведення Збройних Сил України, інших    військових   формувань,   Оперативно-рятувальної   служби цивільного захисту на штати воєнного часу громадяни (крім тих, які проходять  службу  у військовому резерві) зобов’язані з’явитися до військових  частин  або на збірні пункти військових комісаріатів у строки,  зазначені  в  отриманих  ними  документах (мобілізаційних розпорядженнях,  повістках або розпорядженнях військових комісарів (військовозобов'язані Служби безпеки України - керівників органів, де  вони  перебувають  на військовому обліку, військовозобов'язані Оперативно-рятувальної  служби  цивільного  захисту  -  керівників відповідних  органів  управління  центрального  органу  виконавчої влади,  який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері  цивільного  захисту).  Резервісти  зобов'язані з'явитися до військових  частин  у  строки,  визначені  командирами  військових частин, в яких вони проходять службу у військовому резерві.

5. громадяни, які перебувають у запасі, завчасно приписуються до  військових  частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу.

6. призов  громадян  на  військову  службу  (крім  тих,  що проходять  службу  у  військовому резерві) під час мобілізації або залучення  їх  до  виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами  воєнного часу, здійснюють місцеві органи виконавчої влади через  військові комісаріати.

Зверніть увагу!  Громадянам,  які  перебувають  на  військовому  обліку,  з моменту   оголошення   мобілізації   забороняється   зміна   місця проживання.

Хто не підлягає призову та що таке відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації?

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:

1.    заброньовані на період  мобілізації  та  на  воєнний  час  за органами  державної  влади,  іншими державними органами,  органами місцевого самоврядування,  а також за підприємствами, установами і організаціями   в   порядку,   встановленому  Кабінетом  Міністрів України;

2.    визнані відповідно до висновку  військово-лікарської  комісії тимчасово  непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін   до    шести    місяців    (з    наступним    проходженням військово-лікарської комісії);
3.    чоловіки, на  утриманні яких перебувають п'ять і більше дітей віком до 16 років (такі чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди тільки за місцем проживання);
4.    жінки, на  утриманні  яких перебувають діти віком до 16 років (такі жінки можуть бути призвані на військову  службу  в  разі  їх згоди і тільки за місцем проживання);
5.    зайняті постійним  доглядом  за особами,  що його потребують, відповідно до законодавства  України,  в  разі  відсутності  інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
6.     народні депутати України.

Військовозобов’язані, які були призвані на військову службу під час мобілізації, в особливий період, набувають статусу – військовослужбовці, внаслідок чого на них розповсюджуються пільги, передбачені законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про соціальний і правовий статус військовослужбовців і членів їх сімей», Кодексом законів про працю та іншими нормативно-правовими актами.

  

Переглядів: 729 | Додав: podilliga | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: