Вітаю Вас Гість!
Четвер, 22.03.2018, 19:54
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Це важливо

Форма входу

Пошук

baner pravoonline w200
PRAVOONLINE

Корисна інформація

Календар

«  Лютий 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Наші партнери

Ресурсний центр ГУРТ
Головна » 2013 » Лютий » 12 » У Хмельницькому пройде круглий стіл з питань організації правової допомоги в громадах
12:25
У Хмельницькому пройде круглий стіл з питань організації правової допомоги в громадах
В сучасних реаліях в умовах незадовільної економічної ситуації, перманентної кризи все більша кількість членів нашого суспільства нагально потребує безоплатної правової допомоги. Особливо гостро це проявляється у сільській місцевості та невеликих містах, де критично не вистачає ресурсів місцевих НУО для того щоб покрити всі запити в отриманні безоплатної правової допомоги.

Законом України «Про безоплатну правову допомогу» запроваджено механізм залучення ресурсів громад для організації надання первинної правової допомоги для членів громади шляхом створення спеціалізованих комунальних установ, або передачі цих функцій юридичним особам приватного права.

В Україні вже є позитивний досвід реалізації Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині організації надання первинної правової допомоги з боку органів місцевого самоврядування. Так, рішенням Одеської міської ради №2229-VI від 24.07.2012 в місті Одеса створено комунальну установа «СПЕЦІАЛІЗОВАНА УСТАНОВА З НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ПЕРВИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ У М. ОДЕСІ». В місті Скадовську Херсонської області за сприяння Уповноваженого з прав людини Скадовської міської ради також створено спеціалізовану установу з надання первинної безоплатної правової допомоги. В Дворічнянському районі Харківської області планується оголошення конкурсу із залучення юридичних осіб приватного права до надання безоплатної первинної правової допомоги.


На жаль, таких успішних прикладів долучення органів місцевого самоврядування до реалізації права членів своїх громад на безоплатну первинну правову допомогу в Україні одиниці. Керівники на місцях або не знають про такі можливості, або не бажають займатися організацією та фінансуванням безоплатної правової допомоги у своїх громадах вважаючи, що виділення коштів з місцевих бюджетів на ці цілі є пустим витрачанням грошей громади.

З метою напрацювання дієвих підходів до організації системи надання первинної правової допомоги в громадах Хмельницька обласна громадська організація «Подільська правова ліга» за підтримки Програми "Верховенство права” Міжнародного Фонду "Відродження” в межах ініціативи "Посилення правових можливостей бідних верств населення” проведе круглий стіл на тему "Організація системи надання первинної правової допомоги в громадах". Захід проходитиме у місті Хмельницькому 14-15 лютого 2013 року.

У заході візьмуть участь представники Центрів правової інформації та консультацій з міст: Львів, Хмельницький, Скадовськ (Херсонська область), смт Дворічна (Харківська область), м. Біла Церква (Київська область), представники органів місцевої влади та органів юстиції.
В результаті зустрічі планується розглянути існуючі моделі організації системи первинної правової допомоги в громадах; обговорити наявний досвід співпраці НУО з органами місцевої влади в питаннях надання інституційної підтримки НУО; обговорити ризики різних моделей співпраці: для НУО, для місцевої влади та механізми їх усунення; виділити найбільш вдалі моделі співпраці між місцевою владою та організаціями, які надають правову допомогу в громадах; сформувати робочу групу для розробки Посібника для органів місцевого самоврядування з організації системи первинної безоплатної правової допомоги в громадах. 

Акредитація представників ЗМІ здійснюється за телефоном 067-380-14-40.


 


Переглядів: 571 | Додав: podilliga | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: