Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 26.02.2018, 01:52
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Це важливо

Форма входу

Пошук

baner pravoonline w200
PRAVOONLINE

Корисна інформація

Календар

«  Грудень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Наші партнери

Ресурсний центр ГУРТ
Головна » 2016 » Грудень » 5 » Увага! Роз'яснення щодо субсидій для ВПО
09:04
Увага! Роз'яснення щодо субсидій для ВПО

Відповідно до постанови КМУ від 21 жовтня 1995 р. N 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» внутрішньо переміщені особи, навіть не маючи реєстрації у житловому приміщенні, в якому вони фактично проживають, можуть звертатися по оформлення субсидії.

Для призначення адресної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг, внутрішньо переміщена особа має подати структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання, наступні документи:

- заява про призначення житлової субсидії;

- декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися по призначення житлової субсидії;

- договір найму (оренди) житла.

У разі зазначення в декларації інших отриманих  доходів,  інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді  України,  фондах  соціального  страхування, і відповідно до
законодавства  не  може  бути  отримана  за  запитом  структурного  підрозділу  з  питань  соціального  захисту  населення - довідки  про  доходи або письмове пояснення  з  зазначенням  їх розміру.

У  разі  подання  документів,  у неповному  обсязі  субсидія  призначається  за  умови  надходження протягом місяця з дня подання (відправлення) заяви усіх необхідних документів.

На  кожного  одержувача субсидії структурні підрозділи з  питань  соціального  захисту  населення  і організації, що надають населенню  житлово-комунальні  послуги,  заводять  справу,  в якій зберігаються  матеріали,  необхідні  для  призначення субсидії, та розрахунки її розміру.

У пункті 6 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива зазначено, що субсидія призначається особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги. До внесення змін у чинне Положення, обов'язковою умовою призначення субсидії орендарю було відкриття на останнього особового рахунка зі сплати житлово-комунальних послуг. У зв'язку з тим, що особові рахунки на сьогодні відкривати орендарю необов'язково, свідченням того, що він оплачує вартість житлово-комунальних послуг, а не власник житла, - є відповідний пункт в договорі оренди. Окрім того, в ньому варто зазначити кількість людей, які будуть проживати в помешканні.

Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, відомості про які надаються структурним підрозділам з питань соціального захисту населення ДФС, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування, а також розмірів державної соціальної допомоги, що виплачується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня", державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг).

Під  час  призначення  субсидії  особам,  які  беруть (брали) безпосередню   участь  у  проведенні  антитерористичної  операції, та/або  членам  їх  сімей  до  сукупного  доходу  не враховуються:
    1) отримані  ними  у  період  безпосередньої участі у проведенні антитерористичної  операції грошове забезпечення та інші виплати і види    соціальної    допомоги,    що   здійснюються   працівникам правоохоронних   органів,   військовослужбовцям   та   працівникам Збройних   Сил,   Національної  Гвардії,  СБУ,  Служби  зовнішньої розвідки,    Держприкордонслужби,    Держспецтрансслужби,   особам рядового,  начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС,   Управління   державної   охорони,   Держспецзв’язку,  іншим працівникам  утворених  відповідно до закону військових формувань;

2) отримана  ними  у період та/або після безпосередньої участі у проведенні    антитерористичної   операції   благодійна   допомога незалежно  від  розміру та джерела походження.

Структурні  підрозділи з питань соціального захисту населення мають  право  робити запити та безоплатно отримувати у строк до 15 календарних   днів   від  ДФС,  Державтоінспекції,  інших  органів виконавчої  влади  та  органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання,  які  здійснюють  технічну інвентаризацію об'єктів нерухомого  майна,  вищих  навчальних закладів, фондів соціального страхування  інформацію,  необхідну  для  призначення  субсидій та проведення  перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням субсидій.

Для  нарахування  субсидії можуть використовуватися відомості про  доходи  та розміри платежів у вигляді списків, довідок, даних на  електронних  носіях  інформації, одержаних від ДФС, Пенсійного фонду України, центрів зайнятості, фондів соціального страхування, виконавчої     служби,     житлово-експлуатаційних    організацій, житлово-будівельних     (житлових)     кооперативів,     об'єднань співвласників  багатоквартирного  будинку, організацій, що надають житлово-комунальні  послуги  та  здійснюють  нарахування  плати за житлово-комунальні   послуги   за   договорами   з  підприємствами (інформаційно-обчислювальні  центри,  розрахункові  центри, центри нарахування  плати  за  житлово-комунальні  послуги тощо).

У разі коли кількість осіб, зазначених у відомостях про склад зареєстрованих  у  житловому  приміщенні  осіб,  відрізняється від кількості  осіб,  яким  нараховується  плата за житлово-комунальні послуги, для призначення субсидії використовуються дані, зазначені у відомостях про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб.

У разі відсутності відомостей про склад зареєстрованих у житловому приміщенні   осіб   субсидія  призначається  на  підставі  рішення районної,  районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її створення) ради    або    утвореної   ними   комісії   та   акта   обстеження матеріально-побутових  умов  домогосподарства виходячи з кількості осіб,  зазначених  у  декларації  про  доходи  і витрати осіб, які звернулися  за  призначенням житлової субсидії. На підставі такого рішення   підприємства-виробники  (виконавці)  житлово-комунальних послуг  нараховують  плату  за  послуги виходячи з кількості осіб, яким  призначено  субсидію.

Внутрішньо переміщені особи, яким призначено субсидію, зобов'язані протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу осіб, які фактично проживають у житлі, їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівлю товарів або оплату послуг на суму, яка перевищує 50 тис. гривень, шляхом подання відповідних документів.

У разі якщо вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов'язкова частка витрат на оплату цієї послуги, внутрішньо переміщені особи мають сплачувати її фактичну вартість. Сума субсидії, яку було переказано і яка не використана внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата послуг, у тому числі обов'язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

Рішення  про призначення (непризначення) субсидії приймається протягом  десяти днів після подання заяви та отримання зазначених вище відомостей. При цьому структурним  підрозділом  з  питань  соціального захисту населення повідомляється  заявнику  про призначення (непризначення) житлової субсидії.  
За наявності договору найму (оренди) субсидія призначається з місяця  звернення  до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, та до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору найму (оренди).
Субсидія  для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного  побутового  палива  призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян. 

     Громадянам, які проживають у приватних будинках, квартирах чи кімнатах,   субсидія   для   відшкодування   витрат   на    оплату житлово-комунальних  послуг  надається шляхом перерахування коштів на рахунок підприємств,  що надають комунальні послуги, а субсидія для  відшкодування витрат на придбання скрапленого газу,  твердого та  рідкого  пічного  побутового  палива  за   бажанням   громадян виплачується  відділеннями поштового зв'язку чи перераховується на їх  рахунок  в  банківській  установі.  
Розрахунки   щодо   визначення   розміру   субсидій   для відшкодування  витрат  на  придбання скрапленого газу, твердого та рідкого   пічного   побутового   палива   здійснюються   у   такій послідовності: 
1)    визначається    річний    сукупний    доход   громадян, зареєстрованих  у  житловому  приміщенні  (будинку), і обов'язкова частка  плати  за  скраплений  газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у цьому доході; 
2)  визначається  розмір  плати  за скраплений газ, тверде та рідке   пічне   побутове   паливо   на  календарний  рік  у  межах встановлених норм споживання;
3) визначається розмір субсидії як різниця між вартістю плати за  скраплений  газ,  тверде  та  рідке  пічне  побутове паливо на календарний  рік  у  межах  норм  споживання і обсягом визначеного платежу.
Розрахунки   щодо   визначення   розміру   субсидій   для відшкодування  витрат  на  придбання скрапленого газу, твердого та рідкого  пічного  побутового  палива  і житлово-комунальні послуги здійснюються у такій послідовності: 
1) визначається річний сукупний доход  і  обов'язкова  частка плати  за скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо та житлово-комунальні послуги у цьому доході; 
2)  визначається  розмір  плати  за скраплений газ, тверде та рідке  пічне  побутове  паливо  та  житлово-комунальні  послуги на календарний  рік  відповідно до соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами;
3) визначається розмір субсидії як різниця між вартістю плати за  скраплений  газ,  тверде  та  рідке  пічне  побутове  паливо і комунальні  послуги  на  календарний  рік відповідно до соціальних нормативів  користування  житлово-комунальними послугами і обсягом визначеного платежу;

4) визначається  розмір щомісячної субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Надання раніше призначеної субсидії припиняється: 
1) за поданням житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних (житлових) кооперативів,   об'єднань співвласників багатоквартирного будинку та організацій, що надають житлово-комунальні  послуги,  якщо  громадянин,  якому  призначено субсидію,   не   сплачує  вартість  фактично  спожитої  послуги  з урахуванням  розміру  призначеної  субсидії, за винятком випадків, пов'язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується  відповідними  документами,  -  з  місяця, в якому надійшло таке подання. Подання надається зазначеними організаціями структурним  підрозділам з питань соціального захисту населення до 10  числа  місяця,  що  настає  за  місяцем,  в якому виникли такі обставини;  
2) якщо громадянин  приховав або свідомо подав недостовірні дані про  доходи  (не зазначив один із видів доходів) та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію, внаслідок чого йому була  надміру  перерахована  сума  субсидії,  -  з місяця, в якому виявлено порушення; 
3) у разі переїзду сім'ї в іншу місцевість та настання обставин, що  унеможливлюють  надання  субсидії  (зокрема  смерть   одинокої особи), - з місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися зміни;
4) у разі отримання структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за запитом інформації про збільшення чисельності зареєстрованих  у  житловому приміщенні осіб - з місяця, що настає за  місяцем,  в  якому відбулися зміни;
5) за заявою   уповноваженого   власника  (співвласника)  житла, наймача житла у державному та громадському житловому фонді,  члена житлово-будівельного    кооперативу,    власника    (співвласника) житлового  приміщення - з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо  інше  не  обумовлено  заявою.
6) якщо  під  час  вибіркового  обстеження матеріально-побутових умов  домогосподарства  державним  соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення субсидії, які вплинули  (могли  вплинути)  на  право  призначення  субсидії  або визначення її розміру; 
У  разі  коли  через  несплату громадянином вартості фактично спожитої   послуги  з  урахуванням  розміру  призначеної  субсидії надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг припинено, громадянин набуває право на її  призначення  на  наступний період після подання документів, що підтверджують  погашення  заборгованості,  яка  виникла  за період отримання   субсидії. 

Незважаючи на те, що субсидія є безповоротною, є випадки, коли внутрішньо переміщеній особі доведеться повернути допомогу від держави. Це можливо тоді, коли субсидію перерахували надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про вищезазначені зміни.

Для того щоб здавати власне майно (квартиру, будинок, кімнату) в оренду необов'язково реєструватися приватним підприємцем. Якщо власник здає таке майно фізичній особі, то відповідальним за нарахування та сплату податку до бюджету є орендодавець.

 Радник з питань ВПО Міністерства соціальної політики України в Хмельницькій області Майданюк Олег Володимирович

 

 

 

 

Переглядів: 228 | Додав: podilliga | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0