Вітаю Вас Гість!
Середа, 24.01.2018, 00:04
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Це важливо

Форма входу

Пошук

baner pravoonline w200
PRAVOONLINE

Корисна інформація

Календар

«  Квітень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Наші партнери

Ресурсний центр ГУРТ
Головна » 2011 » Квітень » 28 » Відбулось розширене засідання Обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення
16:28
Відбулось розширене засідання Обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення

Голова Хмельницької обласної громадської організації "Подільська правова ліга" Андрій Місяць взяв участь у розширеному засіданні Обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.

На засіданні розглядалось питання надання безоплатної правової допомоги громадськими приймальнями при районних державних адміністраціях, управліннях юстиції області,  юридичною клінікою Хмельницького університету управління та права та Центром надання  правової інформації та правових консультацій. Також, на засіданні заслухано  питання про проблеми та перспективи сімейних форм виховання дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Хмельницькій області та обговорено основні  організаційні моменти  відзначення в області 15-ї річниці Конституції України.

Голова нашої Організації проінформував членів МКМР про роботу Центру надання правої інформації та правових консультацій за період з січня 2008 року по квітень 2011 року.

Зокрема, він зазначив, що за період роботи працівниками Центру було надано допомогу 5 600 особам.

Серед відвідувачів представлені всі категорії соціально незахищених верств населення:
• 68,8 % пенсіонерів;
• 13,4% інвалідів;
• 11,7% малозабезпечених (особи, дохід яких не забезпечує існування на рівні прожиткового мінімуму);
• 6% – інші (безробітні, багатодітні сім’ї, студенти, особи, які щойно звільнилися з місць позбавлення волі).

Відвідувачі Центру більшість звертаються за правовою допомогою, що являє собою саме надання консультацій із різних галузей права, але спостерігаються звернення із досить складних питань, які потребують складання первинних процесуальних документів та консультативне супроводження вирішення питання відвідувача:
• 81,8% – юридичні консультації із різних галузей права;
• 15,3% – складання позовних заяв до судів загальної юрисдикції (позовні заяви про усунення перешкод в користуванні майном, про визнання права власності на майно, про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, про усунення від права на спадкування та зміну черговості одержання права на спадкування, про стягнення орендної плати, про розірвання договору довічного утримання, про визнання державного акта на право власності на землю недійсним, про встановлення порядку користування земельною ділянкою, про стягнення сум одноразової грошової допомоги, про стягнення аліментів. Про збільшення розміру відшкодування шкоди і стягнення додаткових витрат, про визначення часток у спадковому майні, про видачу державного акта на право власності на земельну ділянку без погодження меж);
• 0,8% – складання заяв до судів загальної юрисдикції про встановлення факту, що має юридичне значення в порядку окремого провадження;
• 0,14% – складання заяв про скасування судового наказу в порядку наказного провадження;
• 0,6% – складання документів в порядку апеляційного провадження (апеляційні скарги та заперечення на апеляційну скаргу);
• 0,1% – складання документів в порядку касаційного провадження (заява про зміну касаційної скарги, касаційна скарга);
• 1,1% – складання скарг в органи державної влади (скарги, що стосуються діяльності нижчестоящих або підконтрольних органів, скарги, що подаються в порядку ст. 27 Кримінально-процесуального кодексу України).

З січня 2011 року Центр надання правової інформації та правових консультацій розпочав реалізацію проекту під назвою «Доступ інформації про механізми реалізації та захисту права власності, як один із рушійних факторів подолання бідності у Хмельницькому районі».
В рамках проекту передбачається безкоштовна участь професійних адвокатів міста Хмельницького на засадах Pro bono у судових справах, що стосується захисту права власності на стороні клієнтів нашого Центру. Свою згоду на участь у проекті надали 10 практикуючих адвокатів міста Хмельницького.
На сьогодні, в провадженні Центру є 6 справ, які перебувають на розгляді у судах. Юристами Центру забезпечується контроль за ходом розгляду справ та організовується комунікація клієнта із адвокатом.

У 2010 році Центром надання правової інформації започатковано практику проведення виїзних прийомів у селах Хмельницького району. Зокрема, у 2010 році виїзні прийоми проводились на території Чорноострівської селищної, Копистинської, Печеськівської, Малинчської сільських рад. Всього у 2010 році було проведено 40 виїзних прийомів, в ході яких безкоштовну правову допомогу отримали 106 громадян.
У 2011 році виїзні прийоми проводились на території Чорноострівської селищної, Грузевицької, Ставчинецької, Печеськівської, Малинчської сільських рад. Всього у І кварталі 2011 року було проведено 20 виїзних прийомів, в ході яких безкоштовну правову допомогу отримали 69 громадян.

Люди досить активно звертаються за правовою допомогою  саме до нашого Центру. Щомісячна кількість відвідувачів Центру невпинно зростає, що однозначно свідчить про ефективність роботи та високу популярність нашого Центру серед громади.

Голова ХОГО "Подільська правова ліга" - Андрій Місяць
Начальник Головного управління юстиції у Хмельницькій області - Продан Неля Василівна
Начальник Служби у справах дітей обласної державної адміністрації - Магур Ніна Іванівна
Начальник Управління у справах сім'ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації - Данилюк Олександр Васильович

Інші учасники МКМР
Переглядів: 1303 | Додав: podilliga | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: