Вітаю Вас Гість!
Середа, 22.11.2017, 11:17
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Це важливо

Форма входу

Категорії розділу

Посібники [19]
Статті [3]
Науково-практичні статті на правову тематику
Судова система України [5]

Пошук

baner pravoonline w200
PRAVOONLINE

Корисна інформація

Наші партнери

Ресурсний центр ГУРТ

Захисти себе САМ

Головна » Статті » Посібники

Даємо гроші в борг! Як не помилитися!
Відповідно до положень Цивільного кодексу України (ст.1046), за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві таку саму суму грошових коштів (суму позики) або таку саму кількість речей того самого роду та такої самої якості.

Як укласти договір позики грошових коштів?

Перш за все, потрібно знати, що такий договір може укладатися як в усній, так і в письмовій формі.
Договір позики обов’язково укладається у письмовій формі якщо його сума не менш як у десять разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян (на даний час один неоподаткований мінімум = 17 грн.).

Майте на увазі! Недодержання сторонами письмової форми правочину, яка встановлена законом, не має наслідком його недійсність, крім випадків, встановлених законом.
Але факт передачі грошей Ви не зможете довести в суді показами свідків.

Тому в будь-якому разі, коли даєте гроші в борг, вимагайте у позичальника письмову розписку, в якій він підтверджує факт отримання грошей.

При відсутності розписки чи письмового договору повернути свої гроші буде практично неможливо.

Закон не вимагає нотаріального посвідчення договору позики, але за домовленістю сторін або на вимогу однієї з них, договір може бути нотаріально посвідчений.
У цьому випадку при посвідченні договору в державній нотаріальній конторі необхідно сплатити державне мито у розмірі, встановленому Декретом Кабінету Міністрів України «Про державне мито»: 1 відсоток суми договору, але не менше одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян. Під час посвідчення такого договору у приватного нотаріуса справляється плата, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом та сторонами договору.
Перевагою нотаріального посвідчення договору позики грошових коштів є те, що у випадку, коли боржник не повертає борг, можна звернутися до нотаріуса для вчинення виконавчого напису. Це позбавить вас необхідності звертатися до суду для того, щоб стягнути борг в примусовому порядку. Також слід зауважити, що розрахунки за договором позики повинні проводитися у гривні. За бажанням сторін може бути вказано еквівалент суми позики в іноземній валюті.


Які обов’язки виникають у сторін, що уклали договір позики?

Договір позики є реальним. Це означає, що він набуває чинності лише після передачі грошей позичальнику. Договір позики вважається укладеним у випадку досягнення сторонами згоди щодо всіх істотних умов договору.
В даному випадку істотною є умова щодо предмету договору позики, тобто скільки саме грошовий коштів передається позичальнику.
Доцільно також у договорі позики передбачити строк повернення грошових коштів. В іншому випадку, якщо такий строк не встановлений у договорі, позичальник зобов’язаний повернути отримані гроші не пізніше, ніж через 30 днів після пред’явлення такої вимоги позикодавцем (ст.1049 ЦК).

Основні обов’язки по виконанню такого договору покладені на позичальника – це, перш за все, обов’язок повернути визначену договором позики суму коштів у встановлений строк, а у випадку невиконання такого зобов’язання – сплатити штрафні санкції. Основним обов’язком позикодавця є обов’язок передати кошти позичальнику та прийняти їх особисто або в порядку, встановленому договором. При поверненні коштів слід пам’ятати, що позикодавець на вимогу позичальника повинен видати йому розписку про одержання боргу в повному розмірі або його частини. Такий крок убезпечить позичальника від зловживань недобросовісного позикодавця.Що робити, якщо позичені кошти не повертають?
Якщо позичальник вчасно не повернув позичені кошти, позикодавець в більшості випадків вимушений звертатися для їх стягнення до суду. Як позичальнику, так і позикодавцю слід знати, що у випадку прострочення з позичальника можна стягнути не лише суму боргу, але й врахувати при цьому індекс інфляції за весь час прострочення (якщо предметом позики були кошти у гривнях) та 3% річних від простроченої суми, якщо інші санкції не встановлені договором. Якщо договором передбачено повернення боргу частинами, в разі несвоєчасного повернення наступної частини позикодавець може вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилась, та належних йому відсотків (ст.1048 ЦК).

Що робити, якщо гроші неможливо повернути з вини позикодавця?
Інколи трапляються випадки, коли добросовісний позичальник не може повернути кошти з незалежних чи непередбачуваних обставин: позикодавець ухиляється від повернення боргу або ж він змінив своє місце проживання та не повідомив про це позичальника; у недієздатного позикодавця відсутній представник. В такому випадку, щоб запобігти простроченню зобов’язання, боржник може внести грошові кошти, які він повинен повернути, на депозит нотаріуса. Це убезпечить позичальника від подальшого нарахування штрафних санкцій.

Категорія: Посібники | Додав: podilliga (20.01.2012)
Переглядів: 7113 | Коментарі: 63 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 581 2 3 4 5 6 »
58  
(VICK MARA LOAN COMPANY)

       (vickmara3@gmail.com)

Привіт, пані Вік Мара, кредитор, який надає позику, законний і надійний кредит на позики
в умовах чіткої та зрозумілої ставки на рівні 2%. від
USD 12 000 до 8 000 000, євро і фунти тільки. Я даю бізнес-позики
Особисті позики, студентські кредити, автокредити та кредити для оплати рахунків. якщо ви
потрібна Loana2
   вам потрібно зробити, щоб ви зв'язалися з мене безпосередньо
В: (vickmara3@gmail.com)
Бог благословляє тебе.
З повагою,
Місіс Вік Мара
Електронна пошта: (vickmara3@gmail.com)

Примітка. Усі відповіді повинні надсилатися на адресу: (vickmara3@gmail.com).

57  
Вам потрібна позика для великих інвестицій? Кредити для розширення бізнесу? Кредити на нові інвестиції? Кредити для погашення векселів та довгострокових боргів. Знайшовши фінансовий капітал корпоративних позик, він більше, разом із кредитами на фінансовий капітал компанії, не пропонує низьку процентну ставку за кредитом без забезпечення. Ми тут, щоб покласти край бідності та безробіттям, оскільки у кожного є свій потенціал. Зверніться до нас сьогодні, і ви станете одним із наших шановних клієнтів. Електронна пошта: PATRICIJABODNAROVALOANFIRM@GMAIL.COM

Спасибі вам за вашу підтримку.

PATRICIJA BODNAROVA КРЕДИТНА КОШТИ
Електронна пошта: patricijabodnarovaloanfirm@gmail.com
Пан Патріція

56  
Ви шукаєте кредит? Ми пропонуємо кредити, призначені для задоволення ваших фінансових та особистих потреб. Бізнес-позики з схемою швидкого схвалення позики. Ми позичаємо гроші для тих, кому потрібна фінансова допомога, ми даємо кредити людям, які мають поганий кредит або потребують грошей для оплати рахунків, щоб інвестувати в цей бізнес. Вам не потрібно турбуватися, тому що ви знаходитесь в потрібному місці, компанія GLORIA S LOAN COMPANY пропонує кредит з низькою процентною ставкою 2%, тому, якщо вам потрібна позика, я хочу, щоб ви зв'язалися з GLORIA S LOAN COMPANY тільки в цьому Електронна адреса: gloriasloancompany@gmail.com / Номер Whatspp: + 1 (267) 527-9742
ЗАЯВКА НА КРЕДИТНІ ІНФОРМАЦІЇ:
1) повне ім'я: ............
2) Стать: .................
3) Вік: ........................
4) Країна: .................
5) номер телефону: ........
6) Робота: ..............
7) Дохід: ......
8) Необхідна сума кредиту: .....
9) Тривалість кредитування: ...............
10) Причина кредиту: ...........
11) Ви подали заяву та були відхилені? Якщо так........

55  
Шановні позичальники!

Ви в будь-яких фінансових труднощах? Ви хочете розпочати власний бізнес? Ця кредитна компанія була створена правозахисними організаціями у всьому світі з єдиною метою - допомагати бідним та людям у фінансових труднощах життя. Якщо ви хочете подати заявку на отримання кредиту, поверніться до нас з деталями електронної пошти нижче: elenanino0007@gmail.com

Ім'я:
Потрібна сума кредиту:
Тривалість кредиту:
Номер мобільного:

Спасибі, і благослови Ти Бог
ДОВІДКА
Олена

54  
Привіт всім

Моє ім'я - Даніела Гектор. Я завжди щасливий, оскільки я зустрічався з цією компанією, коли я отримую позику ($ 2 млн. доларів), яку я використовую, щоб купувати свою сільськогосподарську землю, я живу в Техасі, Сполучені Штати Америки, я зв'язався з багатьма позичальниками, але більшість з них не є реальними, тому що все, що вони роблять, - це збирати більше грошей від людей і ніколи не давати їм позики, але ця компанія здається іншою, це був мій друг, який представив мені цю компанію, що вона отримала її позику від компанії, і я бачив багато свідчень в інтернеті, як компанія використовує, щоб допомогти людям у всьому світі незалежно від того, з якого ти був, потім я зв'язався з ними за моїм кредитом, і вони запитують про мою картку особистих даних та мої реквізити, тому я подаю весь документ, який вони запитують про мене і Я роблю все, що компанія вимагає від мене. тому що я знаю, що ця компанія не може зірвати мене, після того, як я отримав свою позику в той же день ... тому я хочу забрати свій час, щоб свідчити у всьому світі про те, що цей позитивний кредитор назвав пана Пола Гріна його дуже хорошим і Бог боїться, що він зробив мене тим, хто я сьогодні. Я вірю, що вони також можуть вам допомогти, тому що ви можете також свідчити, і я також молюся, щоб Бог продовжував благословляти їх за їхні добрі справи.

Будь-хто може зв'язатися зі своїми контактними даними нижче.

Зв'язатися з нами: paulloanfundshelp1@gmail.com
Номер Whatspp: +919066210641
З найкращими побажаннями
Пан Грін

53  
Вам потрібна 100% позика? Я можу обслуговувати свої фінансові потреби з меншими проблемами повернення, тому ми фінансуємо вас лише на 2%. Незалежно від вашої ситуації, самозайнятих, пенсіонерів, кредитних рейтингів ми можемо допомогти. Flexiblerepayment від 1 до 30 років. Зв'яжіться з нами за адресою: roselinephiliploanfirm@gmail.com

Ви шукаєте довгострокові кредити

1 Повне ім'я: ............................
2 Контактна адреса: .......................

3. Країна: .....................

4.Sex: ...............

5. Обсяг позики, необхідний: ....................
6. Тривалість кредитів: ...................
7. Прямий номер телефону: .................

Багато любові,

Roselinephiliploanfirm@gmail.com

Л
Місіс: Roseline

52  
Добрий день для всіх вас, мене звати емма Джонсон з Арізони, я хочу скористатися цією можливістю, щоб порадити всім бути обережним, щоб отримати кредит тут, кредитори тут всі мошенники, я просив позику близько 20, ooo доларів з Чоловік в Дубаї і я втратив близько 50000, не отримавши позику, хороший самаритянин, рекомендований KOCAK FINANCIAL INSTITUTION в Туреччині, до мого найбільшого здивування, я подав заявку на позику через кілька днів, я був зарахований ........ .., я вирішив повернути доброту з добротою, рекомендуючи той же заклад, який буквально врятував моє життя, ви можете доїхати до адміністратора кредиту через .. {Russellsloanco@gmail.com} ........ НЕ ПОПЕРЕДЖЕН !!! !!!!!

51  
Для всех, я уже много лет занимаюсь бизнесом с RTC Finance. Я мать-одиночка, который усердно работает и редко получает поддержку ребенка. Поэтому, когда наступили тяжелые времена, они попали в HARD. Я не могу сосчитать количество раз, которое мне приходилось брать в долг, не говоря уже о том, что я отставал от своих платежей и нуждался в помощи / времени, чтобы догнать их и в мои годы ведения бизнеса с вашим филиалом в Дакоте я ВСЕГДА получил абсолютное ЛУЧШЕЕ лечение от всех. Я ежедневно работаю в сфере обслуживания клиентов, и я не могу сказать достаточно об этой отрасли. Весь экипаж дружелюбный, полезный, добрый, понимающий и профессиональный ». И я хочу сказать спасибо. Миссис, Жасмин за то, что заставляю меня снова встать на ноги. Теперь я горжусь владельцем своего бизнеса благодаря кредиту, который вы и ваш Компания Предоставьте мне только подходящее время, всем, кто нуждается в поддержке здесь, является электронная почта и whatsApp: +234 9 06 4423 081 jasminnoorloancompany@gmail.com
Спасибо. Благослави тебя господь

50  
Шановні вкладники / фінансові шукачі. Ми зареєстровані приватні інвестори / позичальники! Вам потрібна ФІНАНСОВА ДОПОМОГА? Ви переживаєте фінансові неполадки чи борги? Ми пропонуємо кредит під 2-відсоткову процентну ставку впродовж від 1 до 30 років терміном погашення фізичних осіб та компаній, які потребують фінансової допомоги та будь-якій частині світу. Ми виділяємо кредити від $ 5000 до $ 500,000,000.00, ВАЛЮТИ: USD, CAD, KWD, OMR, SGD, RUB, GBP, AUD, MYR, ZAR, IDR, UAH, PHP, ЄВРО. Наші позики добре застраховані для максимальної безпеки є нашим пріоритетом. Ви втрачаєте сон на ніч, турбуючись про те, як отримати законного кредитора кредиту? Ви в бідності? Вам потрібна фінансова допомога для організації бізнесу? Ми можемо вам допомогти фінансово. Ми допоможемо Вам подолати ці фінансові перешкоди. Зацікавлені особи або компанії повинні зв'язатися з нами через: Електронна пошта: Шановні вкладники / фінансові шукачі. Ми зареєстровані приватні інвестори / позичальники! Вам потрібна ФІНАНСОВА ДОПОМОГА? Ви переживаєте фінансові неполадки чи борги? Ми пропонуємо кредит під 2-відсоткову процентну ставку впродовж від 1 до 30 років терміном погашення фізичних осіб та компаній, які потребують фінансової допомоги та будь-якій частині світу. Ми виділяємо кредити від $ 5000 до $ 500,000,000.00, ВАЛЮТИ: USD, CAD, KWD, OMR, SGD, RUB, GBP, AUD, MYR, ZAR, IDR, UAH, PHP, ЄВРО. Наші позики добре застраховані для максимальної безпеки є нашим пріоритетом. Ви втрачаєте сон на ніч, турбуючись про те, як отримати законного кредитора кредиту? Ви в бідності? Вам потрібна фінансова допомога для організації бізнесу? Ми можемо вам допомогти фінансово. Ми допоможемо Вам подолати ці фінансові перешкоди. Зацікавлені особи або компанії повинні зв'язатися з нами через: Електронна пошта: betterdaysloaninvestment2011@gmail.comШановні вкладники / фінансові шукачі. Ми зареєстровані приватні інвестори / позичальники! Вам потрібна ФІНАНСОВА ДОПОМОГА? Ви переживаєте фінансові неполадки чи борги? Ми пропонуємо кредит під 2-відсоткову процентну ставку впродовж від 1 до 30 років терміном погашення фізичних осіб та компаній, які потребують фінансової допомоги та будь-якій частині світу. Ми виділяємо кредити від $ 5000 до $ 500,000,000.00, ВАЛЮТИ: USD, CAD, KWD, OMR, SGD, RUB, GBP, AUD, MYR, ZAR, IDR, UAH, PHP, ЄВРО. Наші позики добре застраховані для максимальної безпеки є нашим пріоритетом. Ви втрачаєте сон на ніч, турбуючись про те, як отримати законного кредитора кредиту? Ви в бідності? Вам потрібна фінансова допомога для організації бізнесу? Ми можемо вам допомогти фінансово. Ми допоможемо Вам подолати ці фінансові перешкоди. Зацікавлені особи або компанії повинні зв'язатися з нами через: Електронна пошта: betterdaysloaninvestment2011@gmail.com

49  
Вам потрібна позика для надзвичайних цілей? Ми пропонуємо швидкі та надійні кредити на рівні 2% для фізичних та юридичних осіб, будь ласка, зв'яжіться з нами через нашу електронну пошту (Judithdaltonloanfirm@gmail.com), щоб подати заявку.

1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-58
Ім`я *:
Email *:
Код *: