Вітаю Вас Гість!
Середа, 28.06.2017, 21:12
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Це важливо

Форма входу

Категорії розділу

Посібники [19]
Статті [3]
Науково-практичні статті на правову тематику
Судова система України [5]

Пошук

baner pravoonline w200
PRAVOONLINE

Корисна інформація

Наші партнери

Ресурсний центр ГУРТ

Захисти себе САМ

Головна » Статті » Посібники

Даємо гроші в борг! Як не помилитися!
Відповідно до положень Цивільного кодексу України (ст.1046), за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві таку саму суму грошових коштів (суму позики) або таку саму кількість речей того самого роду та такої самої якості.

Як укласти договір позики грошових коштів?

Перш за все, потрібно знати, що такий договір може укладатися як в усній, так і в письмовій формі.
Договір позики обов’язково укладається у письмовій формі якщо його сума не менш як у десять разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян (на даний час один неоподаткований мінімум = 17 грн.).

Майте на увазі! Недодержання сторонами письмової форми правочину, яка встановлена законом, не має наслідком його недійсність, крім випадків, встановлених законом.
Але факт передачі грошей Ви не зможете довести в суді показами свідків.

Тому в будь-якому разі, коли даєте гроші в борг, вимагайте у позичальника письмову розписку, в якій він підтверджує факт отримання грошей.

При відсутності розписки чи письмового договору повернути свої гроші буде практично неможливо.

Закон не вимагає нотаріального посвідчення договору позики, але за домовленістю сторін або на вимогу однієї з них, договір може бути нотаріально посвідчений.
У цьому випадку при посвідченні договору в державній нотаріальній конторі необхідно сплатити державне мито у розмірі, встановленому Декретом Кабінету Міністрів України «Про державне мито»: 1 відсоток суми договору, але не менше одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян. Під час посвідчення такого договору у приватного нотаріуса справляється плата, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом та сторонами договору.
Перевагою нотаріального посвідчення договору позики грошових коштів є те, що у випадку, коли боржник не повертає борг, можна звернутися до нотаріуса для вчинення виконавчого напису. Це позбавить вас необхідності звертатися до суду для того, щоб стягнути борг в примусовому порядку. Також слід зауважити, що розрахунки за договором позики повинні проводитися у гривні. За бажанням сторін може бути вказано еквівалент суми позики в іноземній валюті.


Які обов’язки виникають у сторін, що уклали договір позики?

Договір позики є реальним. Це означає, що він набуває чинності лише після передачі грошей позичальнику. Договір позики вважається укладеним у випадку досягнення сторонами згоди щодо всіх істотних умов договору.
В даному випадку істотною є умова щодо предмету договору позики, тобто скільки саме грошовий коштів передається позичальнику.
Доцільно також у договорі позики передбачити строк повернення грошових коштів. В іншому випадку, якщо такий строк не встановлений у договорі, позичальник зобов’язаний повернути отримані гроші не пізніше, ніж через 30 днів після пред’явлення такої вимоги позикодавцем (ст.1049 ЦК).

Основні обов’язки по виконанню такого договору покладені на позичальника – це, перш за все, обов’язок повернути визначену договором позики суму коштів у встановлений строк, а у випадку невиконання такого зобов’язання – сплатити штрафні санкції. Основним обов’язком позикодавця є обов’язок передати кошти позичальнику та прийняти їх особисто або в порядку, встановленому договором. При поверненні коштів слід пам’ятати, що позикодавець на вимогу позичальника повинен видати йому розписку про одержання боргу в повному розмірі або його частини. Такий крок убезпечить позичальника від зловживань недобросовісного позикодавця.Що робити, якщо позичені кошти не повертають?
Якщо позичальник вчасно не повернув позичені кошти, позикодавець в більшості випадків вимушений звертатися для їх стягнення до суду. Як позичальнику, так і позикодавцю слід знати, що у випадку прострочення з позичальника можна стягнути не лише суму боргу, але й врахувати при цьому індекс інфляції за весь час прострочення (якщо предметом позики були кошти у гривнях) та 3% річних від простроченої суми, якщо інші санкції не встановлені договором. Якщо договором передбачено повернення боргу частинами, в разі несвоєчасного повернення наступної частини позикодавець може вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилась, та належних йому відсотків (ст.1048 ЦК).

Що робити, якщо гроші неможливо повернути з вини позикодавця?
Інколи трапляються випадки, коли добросовісний позичальник не може повернути кошти з незалежних чи непередбачуваних обставин: позикодавець ухиляється від повернення боргу або ж він змінив своє місце проживання та не повідомив про це позичальника; у недієздатного позикодавця відсутній представник. В такому випадку, щоб запобігти простроченню зобов’язання, боржник може внести грошові кошти, які він повинен повернути, на депозит нотаріуса. Це убезпечить позичальника від подальшого нарахування штрафних санкцій.

Категорія: Посібники | Додав: podilliga (20.01.2012)
Переглядів: 6797 | Коментарі: 50 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 451 2 3 4 5 »
45  
Вам потрібна позика між фізичними особами для подолання фінансових труднощів і, нарешті, від незмінності, спричиненої банками, через відмову від їхніх кредитних рекордів?
Контакт (lanlazarowen@gmail.com),

Ми пропонуємо Кредит від 1000 до 100 млн. Євро без банківської гарантії та доступною ставкою відсотка 3%. Ми можемо допомогти вам зробити певну суму кредиту, який ви хочете.
Зв'яжіться зі мною, якщо вас цікавить.

Електронна пошта: lanlazarowen@gmail.com

44  
Вам потрібно швидко, довго або короткостроково
Позика з відносно низькою процентною ставкою
Як мінімум 3%?

Ми пропонуємо комерційну позику,

Особистий кредит

Домашній кредит

Автокредит

Студентський кредит

Кредит консолідації боргу e.t.c.

Незалежно від вашої кредитної score.we гарантовано в видачі
Фінансові послуги нашим численним клієнтам по всьому світу.
Завдяки гнучким кредитним пакетам,
Кредити можуть бути оброблені та передані позичальнику в межах
Найкоротший час можливо.

Якщо вам потрібна швидка кредит, зв'яжіться з нами по електронній пошті:

Accessibleloanfirm@gmail.com

43  
Океанічні кредитори та іпотечні кредити обмежені для малих і великих сум кредитів за ставкою 2%.

Вам потрібна позика, щоб розпочати бізнес або сплачувати свої рахунки? Ми пропонуємо всі види кредитів, приватні позики,
  Комерційний та особистий кредит з дуже низькими процентними ставками на рівні 2% у період від одного року до 25 років в будь-якій точці світу. Ми пропонуємо кредити від 1000 до будь-якої суми, яку Ви запитуєте, зв'яжіться з нами сьогодні Електронна пошта;

Oceanfmortgages@gmail.com
Oceanfmortgages@gmail.com

+447087694046

42  
Увага !!!
Вам потрібна термінова позика? Ми надаємо кредити зацікавленим особам
Які шукають позику добросовісно і з відсотковою ставкою 3%. Ти серйозно потребуєш
Терміновий кредит? То ви знаходитесь у потрібному місці. Ми роздаємо бізнес
Позика, особиста позика, Xmas кредит тощо. Зверніться до нас за вашим запитом на отримання кредиту, щоб відповідати вашим
Вимагати і висувати від фінансової проблеми. Зв'яжіться з нами сьогодні за допомогою електронної пошти для швидкої та безпечної позики:
         HENRYCLARK003@GMAIL.COM

Дякуємо тому що ми очікуємо вашої відповіді.
Генрі Кларк Кредит.

41  
Вам потрібна позика, щоб розпочати свій бізнес? Кредити для 2% компаній та приватних осіб, що цікавляться, зв'язатися з нами на адресу електронної пошти.globalalliancecompanyg@gmail.com або за адресою whatsapp +2348142594465

40  
мені 20років я приватний підприємець мені потрібно певна сума грошей для своєі справи чи можу я отримати кредит у вас

39  
Heb je een lening nodig? Ben je in een financiële crisis of heb je geld nodig om je eigen bedrijf te starten? Heeft u een lening nodig om uw schuld te vereffen of uw rekeningen te betalen of een juridisch bedrijf te starten? Heeft u een lage credit score en vind u het moeilijk om eigen lening van lokale banken en andere financiële instellingen te krijgen? Hier is uw kans om een lening te krijgen van onze organisatie. Wij bieden leningen aan particulieren voor de volgende doeleinden en meer. Persoonlijke Leningen, Business Expansion, Business Start-up, Onderwijs, Debt Consolidatie, Hard Cash Lening. Wij bieden een lage rente lening van 2%. Contacteer ons vandaag via email: udaloancompanyplc92@gmail.com) klaar om uw lening binnen 24 uur na uw dienstverlening aan u te leveren.

38  
Мене звуть містер Картер Коллінз, Я приватний кредитор, який видає
кредит приватних і корпоративних осіб. Ви були відхилені
так багато банків? Чи потрібно фінансування для створення вашого бізнесу? робити
Вам потрібно фінансування для розширення вашого бізнесу? Або вам потрібно
персональний кредит?. зв'яжіться з нами :: cartercreditunionoffer.link@gmail.com

ФОРМА DATA позичальника

1) ВАШЕ ІМ'Я:
2) Пол:
3) ВАША КРАЇНА:
4) ВАША ПРОФЕСІЯ:
5) Ваш сімейний стан:
6) ТЕЛЕФОН:
7) ЩОМІСЯЧНИЙ ДОХІД:
8) АДРЕСА:
9) МЕТА:
10) КРЕДИТНИЙ ЗАПИТ:
11) КРЕДИТНА ТРИВАЛІСТЬ:

зв'яжіться з нами :: cartercreditunionoffer.link@gmail.com
З найкращими побажаннями
Г-н Картер Коллінз

37  
я хочу, щоб оцінити westhood апекс кредитів за надану мені кредит, якщо вам потрібна термінова законний кредиту кредитор звернутися по електронній пошті: apexloans@yahoo.com

36  
я хочу подякувати пану westhood за надану мені кредит я знайшов свідчення того, як один отримав кредит від apexloans і я звернувся за кредитом і отримав кредит. якщо вам потрібен терміновий кредит сьогодні уникнути інтернет-шахраї сьогодні подати заявку на кредити законним по електронній пошті; apexloans@yahoo.com

1-10 11-20 21-30 31-40 41-45
Ім`я *:
Email *:
Код *: