Вітаю Вас Гість!
Субота, 26.05.2018, 15:48
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Це важливо

Форма входу

Категорії розділу

Посібники [19]
Статті [3]
Науково-практичні статті на правову тематику
Судова система України [5]

Пошук

baner pravoonline w200
PRAVOONLINE

Корисна інформація

Наші партнери

Ресурсний центр ГУРТ

Захисти себе САМ

Головна » Статті » Посібники

На вашу земельну ділянку видано державний акт іншій особі? Що робити?

Найбільш ймовірно така ситуація може виникнути, якщо ваше право власності на земельну ділянку посвідчує державний акт ще старого зразка.

 

На час видачі таких державних актів і до прийняття Державним комітетом України по земельних ресурсах 2 липня 2003 року Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель не існувало чіткої процедури ведення такого єдиного реєстру, що призводило на практиці до можливості видачі кількох державних на одну і ту ж земельну різним особам.

Проте, не стане виключенням наявність такого спору і в разі отримання земельної ділянки вже після введення Автоматизованій системі державного земельного кадастру.

 

Про видачу державного акта на право власності на земельну ділянку іншій особі ви можете дізнатись, або безпосередньо зустрівшись на цій спірній землі із особою, на ім’я якої його видано, або ж під час звернення за видачею вам витягу із державного реєстру земель, за присвоєнням кадастрового номера належній вам ділянці чи виготовлення державного акта нового зразка.

В останньому випадку накладка земель або видача на вашу ділянку державного акта іншій особі стане підставою для відмови як у видачі витягу, так і в присвоєнні кадастрового номера землі чи у видачі нового державного акта, що, в свою чергу, унеможливлює будь-яке розпорядження належною вам земельною ділянкою.

 

Отже, у вас на руках є ваш державний акт на право приватної власності на землю (державний акт на право власності на земельну ділянку) та інформація про наявність в іншої особи такого ж документа і на ту ж земельну ділянку чи її частину. Що робити?

 

По-перше, необхідно отримати в архіві витяг з рішення, на підставі якого передавалась у власність належна вам земельна ділянка. Всі реквізити такого рішення зазначені в самому державному акті. Архівний витяг з нього стане додатковим доказом чинності вашого державного акта на землю.

Крім того, якщо мова йде про земельну ділянку, що розташована в межах гаражного кооперативу чи садівничого товариства, то необхідно у голів цих організацій взяти довідки, що дійсно ви протягом певного періоду користуєтесь спірною землею та сплачуєте членські внески, а також поклопотати про отримання генерального плану масиву, протоколу загальних зборів про включення вас у члени кооперативу чи товариства, закріплення за вами конкретної ділянки.

 

По-друге, вам слід взяти письмову відмову державного підприємства „Центр державного земельного кадастру” при Державному агентстві земельних ресурсів у видачі витягу з державного реєстру земель, присвоєнні належній вам земельній ділянці кадастрового номера чи видачі на неї державного акта нового зразка в зв’язку із наявністю у нього відомостей про інший державний акт на ту ж саму землю чи її частину. В такій відповіді може бути прямо зазначено, на чиє ім’я видано оспорюваний державний акт.

 

По-третє, необхідно знову ж таки звернутись до відповідної архівної установи із проханням надати вам витяг з рішення, яким передавалась у власність земельна ділянка за такою-то адресою, з тим, щоб в подальшому ставити питання про скасування цього рішення.

 

По-четверте, на підставі зібраних вами документів слід звернутись до суду загальної юрисдикції із цивільним позовом про скасування рішення, на підставі якого вдруге було передано у власність належну вам земельну ділянку, зобов’язання до проведення реєстрації вашого права власності на земельну ділянку та внесення відповідних даних до Автоматизованої системи державного земельного кадастру.

 

В суді слід заявити клопотання про витребування даних щодо виданого на підставі оспорюваного рішення державного акта на право власності на земельну ділянку буде отримано повну інформацію про даний правовстановлюючий документ.

Наступним кроком тоді має стати заява про збільшення розміру позовних вимог щодо скасування такого державного акта, виданого вже після передання вам у власність землі. Необхідним також може стати призначення землевпорядної експертизи з метою доведення існування накладок земельних ділянок.

 

Судові витрати за звернення до суду  по такій категорії справ становитимуть: 8,5 грн. державного мита та 37 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи. Після задоволення позову ці витрати, а також витрати на проведення експертизи, будуть покладені на відповідачів.

З винесенням рішення суду на вашу користь та скасуванням рішення про передання у власність тієї ж самої земельної ділянки, власником якої є ви, а також державного акта, виданого на підставі оспорюваного рішення, ваше право власності на належну земельну ділянку буде захищене.

 

 

 

 

Звертаємо увагу, що цей буклет має рекомендаційний характер, тож розбір окремих ситуацій потребує консультації з фахівцем.

Законодавство час від часу змінюється, тому подана інформація не є офіційним тлумаченням чинного законодавства.

Категорія: Посібники | Додав: podilliga (27.05.2011)
Переглядів: 9590 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: