Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 21.05.2018, 16:48
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Це важливо

Форма входу

Категорії розділу

Посібники [19]
Статті [3]
Науково-практичні статті на правову тематику
Судова система України [5]

Пошук

baner pravoonline w200
PRAVOONLINE

Корисна інформація

Наші партнери

Ресурсний центр ГУРТ

Захисти себе САМ

Головна » Статті » Посібники

Помилки в державному акті на право власності на земельну ділянку? Як їх виправити?

Досить часто власникам земельних ділянок чи їх спадкоємцям доводиться зустрічатись із проблемою, пов’язаною із виявленням помилки, допущеної під час виготовлення державного акта на право власності на земельну ділянку.

Порядок ваших дій при виявленні помилки у виданому державному акті на право власності на земельну ділянку залежить від характеру допущеної помилки.

 

Ситуація перша.

Так, якщо помилка є орфографічною або технічною землевласник звертається до відповідного територіального органу Державного агенства з земельних ресурсів із заявою (клопотанням) про видачу нового державного акта.

У заяві (клопотанні) відображається суть виявлених помилок.

До заяви (клопотання) додаються:

- копія такого державного акта,

 

- копія акта приймання-передавання межових знаків на зберігання;

 

- копія акта перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності;

 

(Зверніть увагу! Якщо у вас державний акт на право приватної власності на землю старого зразка, то двох вищезазначених актів у вас скоріше за все не буде.

В такій ситуації потрібно звертатися до суду із заявою про встановлення факту належності вам державного акта як правовстановлюючого документа на земельну ділянку, якщо мова йтиме про орфографічну помилку у написанні прізвища, імені, по-батькові, або ж із позовом про скасування акта та зобов’язання до видачі нового.)

 

- копія документа, на підставі якого набуто право на землю (рішення органу місцевого самоврядування, районної державної адміністрації, договір, свідоцтво про право на спадщину тощо).

Новий державний акт видається протягом 15 робочих днів з дати надходження вищезазначених документів до територіального органу Державного агенства з земельних ресурсів за рахунок органу, який здійснив реєстрацію такого державного акта. При видачі нового державного акта державний акт, у якому було допущено помилку, повертається до відповідного територіального органу Держкомзему і вважається зіпсованим

 

В разі безпідставної відмови територіального органу Державного агенства з земельних ресурсів у видачі нового державного акта взамін того, в якому була допущена орфографічна або технічна помилка, така відмова може бути оскаржена до суду разом із вимогою зобов’язати відповідний орган видати новий державний акт.

 

Вищеописаний порядок дій закріплений Інструкцію про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, затвердженою Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 22.06.2009 року.

Крім допущення технічних чи орфографічних помилок в державному акті на право власності на земельну ділянку трапляються також випадки відсутності печатки на ньому, незазначення дати його видачі чи реєстраційного номера в Книзі реєстрації державних актів. Проте, такі помилки не підлягають виправленню в порядку виправлення технічних, а тягнуть за собою недійсність державного акта та необхідність звернення до суду із позовом про визнання права власності на земельну ділянку.

 

 

Ситуація друга.

Виявлена фактична невідповідність конфігурації земельної ділянки, що полягає у невідповідності розмірів земельної ділянки, які відображені в державному акті, тим, що були виявлені під час проведення нового вимірювання даної земельної ділянки внаслідок складання технічної документації на неї.

Така ситуація може досить часто виникати із державними актами на право приватної власності на землю старого зразка, коли існували ще старі засоби вимірювання земельних ділянок.

Тепер же в разі виникнення потреби виготовлення нового державного акта на підставі існуючого акта старого зразка чи присвоєння кадастрового номера земельній ділянці (з метою прийняття спадщини, відчуження земельної ділянки або житлового будинку за тим чи іншим договором) типовою стає фактична невідповідність конфігурації земельної ділянки, коли в державному акті вказана одна площа землі чи одні проміри її сторін, а вони в дійсності інші.

 

В такому випадку потрібно звертатися до суду із позовом про визнання недійсним державного акта та визнання права власності на земельну ділянку в фактичних розмірах.


Зверніть увагу: таке рішення буде винесено за умови, що фактична площа земельної ділянки не більша від тієї, яка вказана в державному акті, адже виключно у компетенції органів місцевого самоврядування чи районних державних адміністрацій перебуває питання передання у приватну власність комунальних або державних земель.

Після винесення відповідного рішення суду ви зможете виготовити новий державний акт на право власності на земельну ділянку із вірними розмірами. Якщо ж під час нових обмірів площа ділянки виявиться більшою, суд винесе рішення лише про скасування старого державного акта.

Звертаємо увагу, що цей буклет має рекомендаційний характер, тож розбір окремих ситуацій потребує консультації з фахівцем.

Законодавство час від часу змінюється, тому подана інформація не є офіційним тлумаченням чинного законодавства.


Категорія: Посібники | Додав: podilliga (27.05.2011)
Переглядів: 25750 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.0/7
Всього коментарів: 1
1  
Добрий день,
Підкажіть, що робити, коли під час процедури присвоєння кадастрового номера земельній ділянці була виявлена фактична невідповідність конфігурації земельної ділянки, що полягає у невідповідності розмірів , які відображені в державному акті (фактичні розміри менші за вказані в державному акті більше ніж 0,5 га) На частині землі, яка за держактом належить мені, стоять приватні будівлі, а розбіжності в площі пояснюють не зовсім точними замірами під час виділення землі та відсутністю аерофотозйомки.

Ім`я *:
Email *:
Код *: