Вітаю Вас Гість!
Субота, 26.05.2018, 15:47
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Це важливо

Форма входу

Категорії розділу

Посібники [19]
Статті [3]
Науково-практичні статті на правову тематику
Судова система України [5]

Пошук

baner pravoonline w200
PRAVOONLINE

Корисна інформація

Наші партнери

Ресурсний центр ГУРТ

Захисти себе САМ

Головна » Статті » Посібники

Право на отримання аліментів
З-поміж усіх передбачених законом випадків сплати аліментів найпоширенішим є той, коли аліменти сплачуються одним із батьків на користь неповнолітніх дітей. Порядок сплати такого виду аліментів регулюється ст.ст. 180— 197 Сімейного кодексу України.

Отже, якщо один із подружжя ухиляється від утримання своєї дитини, інший із подружжя має право звернутися до суду з позовною заявою про стягнення аліментів.
Що треба зробити, аби отримувати  аліменти?

Крок 1
Слід скласти позовну заяву про стягнення аліментів, яка відповідає вимогам ст. 119 Цивільного процесуального кодексу України. Зауважте, що при складанні позовної заяви необхідно визначитись зі способом нарахування аліментів — у частці від доходу платника аліментів або у твердій грошовій сумі.
Також слід зібрати необхідний пакет документів (у двох примірниках):
• копія свідоцтва про народження дитини;
• копія свідоцтва про укладення шлюбу (копія свідоцтва про розірвання шлюбу);
• довідка з ЖЕК про те, з ким із батьків проживає дитина;
• копія паспортів позивача та відповідача (по можливості);
• довідка про доходи позивача та відповідача (по можливості).

Крок 2
Необхідно подати позовну заяву безпосередньо до суду в приймальні години (згідно з правилами підсудності) або надіслати рекомендованим листом зі зворотним повідомленням і відтак очікувати повідомлення про призначення судового засідання.
Після з'ясування всіх обставин справи суд ухвалить рішення про стягнення аліментів. Аліменти нараховуються зо дня звернення з позовною заявою до суду, крім того, допускається негайне виконання рішення суду.

Крок 3

Після винесення судового рішення необхідно отримати виконавчий лист та звернутися до виконавчої  служби  за місцем проживання або роботи вашого (колишнього) чоловіка (дружини).
Через певний час після звернення до виконавчої служби (це залежить від сумлінності державного виконавця) ви щомісяця отримуватимете кошти поштовим переказом на попередньо відкритий вами для цього рахунок в банківській установі.

Пам'ятайте! Право на отримання аліментів також виникає у разі, якщо жінка та чоловік не перебувають в зареєстрованому шлюбі, але тривалий час проживають однією сім'єю.

Звертаємо увагу, що цей буклет має рекомендаційний характер, тож розбір окремих ситуацій потребує консультації з фахівцем.
Законодавство час від часу змінюється, тому подана інформація не є офіційним тлумаченням чинного законодавства.Категорія: Посібники | Додав: podilliga (15.02.2011)
Переглядів: 2241 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: