Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 21.05.2018, 16:40
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Це важливо

Форма входу

Категорії розділу

Посібники [19]
Статті [3]
Науково-практичні статті на правову тематику
Судова система України [5]

Пошук

baner pravoonline w200
PRAVOONLINE

Корисна інформація

Наші партнери

Ресурсний центр ГУРТ

Захисти себе САМ

Головна » Статті » Посібники

Укладаємо договір оренди земельної частки (паю)

Наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 17 січня 2000 року прийнято типовий договір оренди земельної частки (паю).

Отже, договір оренди повинен містити перелік умов, які передбачені типовим договором.

 

Договір оренди повинен містити наступні розділи:

 

Предмет договору

В цьому розділі має бути вказана земельна ділянка, її розмір (в умовних кадастрових гектарах) та вартість.

Звертайте увагу на те, щоб у договорі правильно зазначалась вартість земельної ділянки, оскільки саме від неї залежить в майбутньому розмір орендної плати.

 

 

Умови договору

Мета використання

Досить важлива складова. Потурбуйтесь, щоб мета використання Орендарем вашої земельної частки паю відповідала цільовому призначенню ділянки.

 

Орендна плата

Мінімальний розмір річної орендної плати не може бути меншим, ніж визначений чинним законодавством.

Процес укладення договору – це процес досягнення домовленості між двома сторонами. І тут вам потрібно відстоювати свою позицію та вимагати найбільш вигідного для вас розміру орендної плати.

Також у цій частині договору слід зазначити строк, порядок та форму оплати, що в майбутньому може заощадити Вам час та кошти, які Ви можете витратити на захист своїх прав у разі не виконання орендарем обов'язків за договором.

Обов’язково включіть у договір положення про те, що розмір платежів за окремими формами оплати щороку має погоджуватись між Сторонами шляхом унесення змін або доповнень до договору. Орендна плата, враховуючи невиплачену, підлягає індексації відповідно до рівня інфляції.

 

Термін дії договору

Тут, як правило зазначають початок дії та закінчення дії договору, порядок припинення дії договору. Однак Ви маєте право зазначити свої умови, які б передбачали особливості порядку розірвання чи продовження дії договору.

 

Права та обов’язки Сторін

В цій частині договору мають бути обов’язково зазначені такі обов’язки Орендаря:

·         протягом дії договору не змінювати цільове призначення земельної частки (паю);

·         не допускати погіршення екологічного стану й  родючості земельної ділянки; відповідати і платити за всі витрати, пов'язані з використанням ним земельної ділянки;

·         своєчасно сплачувати орендну плату;

·         після закінчення терміну Договору оренди повернути
Орендодавцю орендовані землі в стані, придатному для використання за цільовим призначенням;

·         за несвоєчасну сплату орендної плати - сплачувати пеню розмірі 0,2 відсотка від суми недоїмки за кожний день прострочення.

 

Відповідальність Сторін

Ця частина Договору врегульовує порядок відповідальності сторін, а також встановлює випадки, уразі настання яких Сторона не несе відповідальність за невиконання Договору. Прикладом таких обставин може бути дія непереборної сили – природні стихійні явища, епідемії, епізоотії тощо. 

 

 

 

Порядок дій у разі не виплати орендної плати

 

Якщо Орендар не виконує свої зобов'язання за договором оренди земельної частки (паю), ви вправі звернутися до суду за захистом свого порушеного права.

 

Однак перш ніж звертатися до суду варто використати усі засоби до судового врегулювання спору, а саме:

звернутися (у письмовій формі) до Орендаря із вимогою погасити перед Вами заборгованість. Якщо Орендар відмовляється виконати своє зобов'язання, то у Вас немає іншої можливості захистити свої права, інакше як через звернення до суду із позовом.

 

 

Зверніть увагу, що за загальним правилом такий позов подається до відповідного місцевого суду за місцем знаходження відповідача.

 

При зверненні до суду вам потрібно буде оплатити витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи (120 грн.) та державне мито (1% від ціни позову (суми заборгованості по орендній платі), але не менше ніж 51 грн. та не більше ніж 1700 грн.)

 

 

 

 

 

Звертаємо увагу, що цей буклет має рекомендаційний характер, тож розбір окремих ситуацій потребує консультації з фахівцем.

Законодавство час від часу змінюється, тому подана інформація не є офіційним тлумаченням чинного законодавства.

Категорія: Посібники | Додав: podilliga (27.05.2011)
Переглядів: 3224 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: