Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 26.02.2018, 01:51
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Це важливо

Форма входу

Категорії розділу

Посібники [19]
Статті [3]
Науково-практичні статті на правову тематику
Судова система України [5]

Пошук

baner pravoonline w200
PRAVOONLINE

Корисна інформація

Наші партнери

Ресурсний центр ГУРТ

Захисти себе САМ

Головна » Статті » Посібники

Ви вирішили подарувати квартиру (будинок)
Укладаємо договір

Часом особи, які проживають у квартирі чи будинку, отриманому в подарунок за усною домовленістю, помилково вважають себе повноправними власниками. Утім, лише доти, доки нерухомість не треба буде продати або закласти.

Тут і починаються проблеми, адже законним власником є лише той, хто юридично оформив право власності. Тому будь-яка угода про передачу нерухомості в дарунок повинна скріплюватися письмовим договором, який посвідчує нотаріус.

За договором дарування одна сторона (дарувальник) передає чи зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.


Необхідні документи

Для укладання договору дарування потрібно зібрати такий пакет документів:
1) правовстановлюючий документ на нерухомість (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір обміну тощо);
2) паспорт;
3) ідентифікаційний код дарувальника;
4) технічний паспорт на житло (необхідно поновити в Бюро технічної інвентаризації, оскільки він дійсний лише протягом трьох місяців зо дня оформлення);
5) витяг із реєстру права власності (надається в БТІ — Бюро технічної інвентаризації);
6) довідка про відсутність податкової заборони на передачу прав на майно;
7) довідка про відсутність арешту на житло (дві останні довідки надаються нотаріусом, який оформлюватиме договір);
8) довідка з ЖЕК про склад сім'ї дарувальника;
9) паспорт, ідентифікаційний код обдаровуваного;
10)документи,   що   підтверджують   право на пільги  щодо сплати  податків обох сторін (чорнобильське посвідчення, посвідчення інваліда тощо).
Крім  цих документів,  у  кожному  конкретному випадку нотаріус має право вимагати надання додаткових документів.

Хто дешевший з нотаріусів: державний чи приватний?
За послуги приватного нотаріуса, безперечно, доведеться заплатити більше, ніж державного, однак дорожнеча компенсується економією часу. Звернувшись до приватного нотаріуса, ви можете розраховувати на швидше, ніж у державного, проходження процедури оформлення документів.

Запам'ятайте! Після оформлення договору право власності на подаровану нерухомість необхідно зареєструвати в БТІ. Цей етап дуже важливий, оскільки власником квартири обдаровуваний стане лише після реєстрації договору в БТІ, де на його ім'я буде оформлений технічний паспорт. З цього моменту дарувальник перестає бути повноправним власником квартири (будинку). Не варто зволікати з подачею заяви про реєстрацію права власності! Радимо виконати цю процедуру протягом двох тижнів від дня укладення договору, щоб звільнити себе від повторного проведення технічної інвентаризації квартири.


Ціна питання

При оформленні договору дарування необхідно буде оплатити послуги Бюро технічної інвентаризації та нотаріуса, квитанції за видачу довідок про відсутність арешту та податкової застави. Пільги на оплату послуг, перелічених вище, відсутні. Крім цього, на обдарованого покладається обов'язок сплатити державне мито, що становить 1% від ціни договору. У договорі дарування завжди вказується вартість подарованого майна — саме з цієї суми і вираховується мито. Вартість квартири, будинку чи іншого подарованого приміщення зазначається у витязі з реєстру прав власності, що надає БТІ.

УВАГА!!!
Не сплачують державне мито такі категорії громадян:
• особи, що належать до 1, 2 та 3 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
• громадяни, що належать до 4 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менш ніж чотири роки;
• інваліди Великої Вітчизняної війни;
• інваліди І та II групи тощо.

Отже, сподіваємося, тепер ви легше орієнтуєтесь у тонкощах оформлення договору дарування і можете самостійно визначити, скільки часу та грошей необхідно для виконання всіх процедур і оплати послуг.


Звертаємо увагу, що цей буклет має рекомендаційний характер, тож розбір окремих ситуацій потребує консультації з фахівцем.
Законодавство час від часу змінюється, тому подана інформація не є офіційним тлумаченням чинного законодавства
.
Категорія: Посібники | Додав: podilliga (17.02.2011)
Переглядів: 9729 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: