Вітаю Вас Гість!
Субота, 26.05.2018, 15:39
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Це важливо

Форма входу

Категорії розділу

Посібники [19]
Статті [3]
Науково-практичні статті на правову тематику
Судова система України [5]

Пошук

baner pravoonline w200
PRAVOONLINE

Корисна інформація

Наші партнери

Ресурсний центр ГУРТ

Захисти себе САМ

Головна » Статті » Статті

Спадкоємці не можуть оформити право власності на успадковану земельну ділянку! Що робити?
Під час оформлення спадщини досить часто бувають випадки, коли нотаріус не може видати свідоцтво про право на спадщину, оскільки був втрачений або зіпсований документ, що посвідчував право власності спадкодавця на землю (державний акт на право власності на земельну ділянку, а в разі спадкування земельної частки (паю) – сертифікат на земельну частку (пай).
Слід мати на увазі, що у цьому випадку ви не зможете отримати дублікати вищезгаданих документів, тому що за їх видачею міг звернутися лише власник, на ім’я якого було видано оригінал втраченого або зіпсованого документа.

В такому випадку, щоб захистити свої права спадкоємці померлого, керуючись ст. 392 Цивільного кодексу України, змушені звернутися до місцевого суду із позовом про визнання за ними права на власності на земельну ділянку або на земельну частку (пай). Після прийняття судом відповідного рішення спадкоємці можуть зареєструвати за собою право власності на земельну ділянку в Державному земельному кадастрі або отримати сертифікат на земельну частку (пай).

Отже, звертаємося до суду із позовом про визнання права власності на земельну ділянку чи визнання права на земельну частку (пай)

Порядок дій:
Крок перший: звертаємось до нотаріуса для оформлення спадщини. Нотаріус дає письмову відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки відсутній правовстановлюючий документ (державний акт чи сертифікат на земельну частку (пай).

Крок другий: збираємо усі докази, що можуть підтвердити право власності спадкодавця на земельну ділянку чи земельну частку (пай). Ними можуть бути: витяг з рішення, яким передавалася ця земельна ділянка у власність, довідка сільської ради про належність спадкодавцеві цієї земельної ділянки, довідка садівничого товариства про членство в ньому і фактичне користування землею, довідка зі списку, що додається до Державного акта на право колективної власності на землю тощо.

Крок третій: збираємо інші докази, необхідні для звернення до суду, якими можуть бути: нормативна грошова оцінка земельної ділянки (потрібна для визначення ціни позову), свідоцтво про смерть, заповіт (якщо був), довідка сільської ради, що ви, як спадкоємець, вступили в управління спадковим майном тощо.

Крок четвертий: звертаємося до місцевого (міського, районного або міськрайонного) суду ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! за місцем знаходження спадкового майна.

Для отримання нормативно-грошової оцінки земельної ділянки вам необхідно звернутися до землевпорядної організації, яка має відповідну ліцензію на проведення таких робіт або до територіального органу Державного агентства по земельних ресурсах України.

Відповідачами по даній категорії справ мають були інші спадкоємці або територіальна громада в особі сільської, селищної, міської ради.

Оскільки цей позов є майновим, також слід зазначати його ціну (вартість земельної ділянки чи земельної частки (паю) і залежно від неї визначити розмір судового збору, який необхідно сплатити під час подання позовної заяви до суду.
Ставка судового збору складає 1 відсоток від ціни позову, але не менше ніж 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати. Для розрахунку потрібно брати мінімальну заробітну плату станом на 1 січня поточного року.

Категорія: Статті | Додав: podilliga (20.01.2012)
Переглядів: 17725 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 3.9/20
Всього коментарів: 1
1  
Дуже вичерпна стаття, питання лише ось у чому, як зробити оцінку земельної ділянки?

Ім`я *:
Email *:
Код *: