Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 30.03.2020, 08:12
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Це важливо

Форма входу

Пошук

baner pravoonline w200
PRAVOONLINE

Корисна інформація

Календар

«  Березень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Наші партнери

Ресурсний центр ГУРТ

Архів записів

Звіт про результати діяльності

 

 

РІЧНИЙ ЗВІТ

2017

 

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ

«ПОДІЛЬСЬКА ПРАВОВА ЛІГА»

 

   м.Хмельницький

 

1. Загальна інформація про діяльність ГО «Подільська

правова ліга»

 

 

Протягом 2017 року вся команда Подільської правової ліги працювала над розвитком організації, а також над забезпеченням надання якісної первинної правової допомоги, здійснювала моніторинг порушення прав людини, реалізовувала ідею посилення правової спроможності громад на теренах Хмельниччини.  Протягом 2017 року в організації отримали правову допомогу 2500 громадян.

Голова організації – Місяць Андрій Петрович, юристи: Рачок Роман Володимирович, Площинська Анастасія Олексіївна, Лозінський Микола Володимирович. Також, на громадських засадах, участь у діяльності ГО «Подільська правова ліга» приймають адвокати м.Хмельницького.

З 2015 року на базі організації діє громадська приймальня УГСПЛ у м. Хмельницькому. У 2017 році в приймальні УГСПЛ було надано 500 консультацій.

На базі Подільської правової ліги працює Хмельницький офіс Мережі правового розвитку (до 2016 року – Центр надання правової інформації та консультацій). Разом з тим, у рамках проекту DRC (Датської ради з прав біженців) юрист організації Роман Рачок вже третій рік здійснює виїзні консультації для переселенців Хмельницької області.

Основними напрямками діяльності нашої організації у сфері захисту прав людини є: покращення рівня реалізації та захисту права на доступ до правосуддя, права власності, права на працю, права на соціальне забезпечення. Також «Подільська правова ліга» працює у напрямку захисту інших прав та свобод людини у випадку їх системних порушень з боку органів влади.

ГО «Подільська правова ліга» здійснює наступні види діяльності у сфері прав людини:

- надання безоплатних юридичних консультацій громадянам, віднесених до цільової групи організації (консультування відбуваються як у громадській приймальні організації, так і шляхом проведення виїзних прийомів у Хмельницькому обласному госпіталі ветеранів війни, бібліотеках, сільських радах );

- безоплатне надання громадянам допомоги у складанні заяв, скарг та пропозицій, які подаються до органів державної влади та місцевого самоврядування;

- безоплатне надання допомоги громадянам у складанні інформаційних запитів до органів влади в порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації»;

-  надання безоплатної допомоги у складанні позовних заяв, заяв окремого провадження, інших процесуальних документів з метою покращення прав громадян на доступ до правосуддя та захисту прав людини;

- безоплатне здійснення представництва громадян у судах у випадках, коли справа є стратегічною;

-  залучення адвокатів з метою надання допомоги громадянам на засадах Pro bono;

-  проводення інформаційних та просвітницьких кампаній;

- участь у різноманітних коаліціях ОГС з метою ефективної реалізації та захисту прав людини;

- співпраця з місцевими органами державної влади, місцевого самоврядування, ЗМІ в напрямку захисту прав людини,тощо;

- здійснення моніторингової діяльність, документування фактів порушення прав людини у зв’язку із військовим конфліктом на сході країни.

2. Робота громадської приймальні УГСПЛ у м. Хмельницькому

Станом на 2017 рік у приймальні УГСПЛ було надано 500 консультацій.

21.03.2017 р. о 10.00 у конференц-залі ГО «Подільська правова ліга» (що знаходиться за адресою: вул. Кам’янецька,74, м. Хмельницький) відбулася ПРЕЗЕНТАЦІЯ УСПІШНИХ ІСТОРІЙ ГРОМАДСЬКИХ ПРИЙМАЛЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ГЕЛЬСІНСЬКОЇ СПІЛКИ З ПРАВ ЛЮДИНИ.

На презентацію завітали представники Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області, Управління забезпечення прав людини Національної поліції України, студенти та викладачі Хмельницького інституту МАУП імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України ПрАТ «ВНЗ «Міжрегіональна Академія управління персоналом», юрист проекту «Соціально – правовий захист, життєзабезпечення та екстрена підтримка постраждалих від конфлікту груп населення південного сходу України», адвокат Роман Рачок та волонтер Корпусу Миру США в Україні Річард Шалу.

Під час заходу відбулася презентація збірника «Успішні історії громадських приймалень УГСПЛ», посібника «Буквар Скаржника» та інформаційних матеріалів, розроблених юристами УГСПЛ (порядок стягнення аліментів, оформлення права власності на землю тощо). Успішні історії УГСПЛ описують механізми вирішення проблем, пов’язаних із порушенням прав людини.

Посібник «Буквар Скаржника» є справжньою правовою абеткою для громадян, які прагнуть захистити свої права адміністративним шляхом. У «Букварі» містяться поради щодо: правильного складання звернення, використовування положення Закону України «Про звернення громадян», а також зразок скарги до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Також було представлено Звіт про діяльність громадської приймальні УГСПЛ у м. Хмельницькому протягом останніх двох років. За цей період у приймальні було надано 2290 консультацій, проведено близько 100 інформаційно-просвітницьких заходів.

Міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно про права людини

Цього року ГО «Подільська правова ліга» виступила організатором Мандрівного фестивалю DocudaysUA у Хмельницькій області. З 3 по 30 листопада мешканці міста Хмельницького, Кам’янця-Подільського, та сіл Хмельницького району побачили 14 найцікавіших документальних стрічок про права людини.

Головна тема цьогорічного фестивалю мала назву «Чотири градуси» та присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля. Екологи прогнозують: до кінця сторіччя середня температура на Землі підніметься настільки, що спровокує природні катаклізми на планеті. Фестиваль пропонує відвідувачам стати каталізатором змін, і поглянути на питання захисту довкілля з різних точок зору – не лише за допомогою кіно, а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи, дискусії, екоакції.

 Спеціальні покази Мандрівного Docudays UA.

У фільмі «Боротьба Джамали» шведська журналістка Елін Йонссон фіксувала життя співачки і її сім’ї в Україні та Криму, розповідаючи про трагічну історію родини та її сьогоденні складнощі, пов’язані з окупацією. Нарис незламного характеру Джамали, та пісня "1944" дозволяє глядачу звернути увагу на історичні події, депортацію кримських татар, сьогоденні політичні проблеми.

Мета Мандрівного фестивалю - сприяти популяризації й розвитку документального кіно, та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

 

3. Хмельницький офіс Мережі правового розвитку Подільської правової ліги

Мережа правового розвитку – це коаліція громадських організацій, які надають безоплатну первинну правову допомогу . Мета Мережі – посилення правових можливостей, захист прав і свобод людини, підтримка та розвиток громад.

Протягом 2017 року в Хмельницькому офісі Мережі правового розвитку було надано 1500 консультацій малозахищеним категоріям громадян.

Щомісяця здійснювались виїзди в Хмельницький обласний госпіталь інвалідів війни.

 

Під час цих заходів було не лише надано консультації, а й роз’яснено норми чинного законодавства, проінформовано населення стосовно змін у законах щодо учасників бойових дій, інвалідів.

 

Жителі сіл та районів Хмельницької області мали змогу отримати правову допомогу із застосуванням технології Скайп-зв'язку та під час виїзних прийомів у рамках проекту «Посилення правових можливостей громад Хмельницької області через правову допомогу  та активізацію мешканців» за фінансової підтримки МФ «Відродження».

У 2017 році багато відвідувачів Хмельницького офісу МПР отримали вторинну правову допомогу. Із історіями успіху можна ознайомитися нижче.

  • До громадської організації "Подільська правова ліга" (Хмельницький офіс Мережі правового розвитку) звернулись пенсіонери, які зіткнулись з проблемами під час оформлення спадщини після смерті свого батька. Справа у тому, що спадкодавець не встиг за життя зареєструвати своє право власності на земельну частку (пай), тому нотаріус відмовив спадкоємцям  в оформленні спадщини. Юрист Анастасія Площинська підготувала пенсіонерам позовну заяву до суду про визнання права власності в порядку спадкування. Хмельницький міськрайонний суд виніс рішення на користь позивачів. Тепер спадкоємці є власниками земельної частки (паю) розміром 2,77 умовних кадастрових гектарів.

Варто зазначити, що гарантії здійснення права власності та його захисту закріплені в Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950р., зокрема, в ст.1 Першого протоколу до неї (ратифіковано законом України від 17.07.1997р. №475/97-ВР), яка є складовою правової системи відповідно до ст.9 Конституції України, а також у вітчизняному законодавстві.

 

  •  Водії та власники транспортних засобів мають бути особливо обережними за кермом, а ще змушені нести відповідальність за порушення правил дорожнього руху. До Хмельницького офісу Мережі правового розвитку на базі ГО "Подільська правова ліга" звернулась пенсіонерка. Справа у тому, що коли вона йшла по тротуару, автомобіль здійснив на неї наїзд, внаслідок чого жінка отримала тілесні ушкодження. Водій, погрожуючи потерпілій, та принижуючи її гідність, не визнавши свою провину, навіть не допоміг їй.  Внаслідок цього пенсіонерка зазнала фізичних, і моральних страждань. У Єдиний реєстр досудових розслідувань було внесено відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ст. 286 Кримінального кодексу України. Жінка була на боці відшкодування коштів лише на ліки, але водій не погодився вирішувати конфлікт мирним шляхом.

Юрист Анастасія Площинська підготувала пенсіонерці позовну заяву про стягнення матеріальної та моральної шкоди. Суд першої інстанції постановив вирок, яким визнав водія винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, а також вирішив стягнути на користь пенсіонерки 2664 (дві тисячі шістсот шістдесят чотири) грн. 72 коп. в рахунок відшкодування завданої матеріальної шкоди та 10300 (десять тисяч триста) грн.в рахунок відшкодування завданої моральної шкоди, а всього 12964 (дванадцять тисяч дев'ятсот шістдесят чотири) грн. 72 коп. Проте обвинувачений подав апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції. Юристи ГО "Подільська правова ліга" підготували на неї заперечення.  28 лютого 2017 року Апеляційний суд Хмельницької області постановив ухвалу, якою вирок суду першої інстанції залишив без змін.  Нагадуємо, що транспортні засоби - джерела підвищеної небезпеки, тому їх власники несуть абсолютну відповідальність за завдану шкоду.

Посилання на рішення суду:

httpHYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65029889"://HYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65029889"wwwHYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65029889".HYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65029889"reyestrHYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65029889".HYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65029889"courtHYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65029889".HYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65029889"govHYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65029889".HYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65029889"uaHYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65029889"/HYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65029889"ReviewHYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65029889"/65029889 httpHYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/62687380"://HYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/62687380"wwwHYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/62687380".HYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/62687380"reyestrHYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/62687380".HYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/62687380"courtHYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/62687380".HYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/62687380"govHYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/62687380".HYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/62687380"uaHYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/62687380"/HYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/62687380"ReviewHYPERLINK "http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/62687380"/62687380

  • До Хмельницького офісу Мережі правового розвитку, що діє на базі ГО "Подільська правова ліга", часто звертаються громадяни, що не можуть успадкувати майно, оформити власність чи продати її через помилки у правовстановлюючих документах.

Така ж ситуація сталася із Володимиром Пилиповичем*. У державному акті на право приватної власності замість "Пилипович" було зазначено "Филипович", чоловік мав намір зареєструвати земельну ділянку, проте отримав відмову. Юрист Анастасія Площинська підготувала йому заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.  Хмельницький міськрайонний суд заяву задовільнив.

Нагадуємо, що відповідно до ст. 256 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

 

До Хмельницького офісу Мережі правового розвитку, що діє на базі ГО "Подільська правова ліга", звернувся пенсіонер, який опинився у складній ситуації. Справа в тому, що ще в 2010 році Петро Петрович* уклав із Кредитною спілкою (КС) «Коштовна» договір депозиту (на рахунок поклав усі свої заощадження), проте коли строк дії договору закінчився, спілка чомусь відмовилась повертати пенсіонеру вкладені кошти.

 

Рішенням Хмельницького міськрайонного суду від 15.10.2013 року стягнуто з КС «Коштовна» на користь Петра Петровича 25188,90 грн. Наразі відповідач рішення повністю не виконав, залишок нестягнутих коштів становить 21612,55 грн.

 

Пенсіонер звернувся до юристів з проханням допомогти повернути борг та захистити його цивільні права. Юрист Анастасія Площинська пояснила громадянину, що він має право на стягнення  інфляційних втрат та три проценти річних. Так, відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

 

Петро Петрович вирішив звернутися до суду. Юрист провела необхідні розрахунки та підготувала позовну заяву до суду про стягнення інфляційних втрат та три проценти річних.

 

16 березня 2017 року Хмельницький міськрайонний суд прийняв рішення на користь позивача, яким вирішив стягнути з кредитної спілки «Коштовна»  інфляційні втрати та 3% річних за прострочення виконання грошового зобов'язання в сумі 15211,80 грн., а також 551,20 грн. судових витрат.

 

*ім'я змінено з етичних міркувань

 

Посилання на рішення суду:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65433604

 

5. Інформаційно-просвітницька діяльність

 

 

Одним із напрямків діяльності організації є здійснення  інформаційно-просвітницьких заходів: проведення тренінгів та семінарів, "круглих столів", лекцій, виступи на телебаченні, публікація в ЗМІ та мережі Інтернет.

Протягом 2017 року було проведено більше 20 інформаційно-просвітницьких заходів:

 

              -  лекції для патрульних поліцейських м. Хмельницького;

 

-тренінги для учасників АТО та представників бюро правової допомоги області;

 

                               -    спільні заходи з органами місцевої виконавчої влади:

 

                                     -   семінари для безробітних у центрі зайнятості;

 

 

 

(більш детальну інформацію щодо проведених заходів можна отримати, перейшовши за посиланнями, що наводяться у додатку).

 

У грудні організація (керівник групи адвокат ГО «Подільська правова ліга» Рачок Р.В.) реалізувала проект «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні» за підтримки Міжнародної організації з міграції.

 В рамках проекту було проведено два тренінги для майбутніх підприємців Хмельниччини з числа вимушених переселенців, учасників АТО, безробітних та інших категорій громадян, 12 з яких захистили свої бізнес-плани та отримали фінансову допомогу на придбання обладнання для ведення власної справи.

   Наші контакти:

 

Адреса: 29000 м.Хмельницький

вул. Кам’янецька, 74

Е-mail: podil.liga@gmail.com

Скайп: Consultcentre777

 

Детальну інформацію можна отримати на нашому сайті http://podil-liga.at.ua/ , або за телефоном (0382) 72-01-95.