Вітаю Вас Гість!
Четвер, 04.06.2020, 03:46
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Це важливо

Форма входу

Пошук

baner pravoonline w200
PRAVOONLINE

Корисна інформація

Календар

«  Грудень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Наші партнери

Ресурсний центр ГУРТ

Архів записів

Головна » 2011 » Грудень » 6 » Близько 600 малозабезпечених громадян змогли безкоштовно отримати правову допомогу
15:17
Близько 600 малозабезпечених громадян змогли безкоштовно отримати правову допомогу

Про це повідомив голова Хмельницької обласної громадської організації «Подільська правова ліга» Андрій Місяць під час прес-конференції, яка відбулася 1 грудня 2011 року.   
Реалізація проекту стала можливою завдяки проекту «Розвиток громадянського суспільства через посилення правових можливостей малозабезпечених громадян», який впроваджувався ХОГО «Подільська правова ліга» починаючи з червня 2011 року за фінансової підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

До відома.
Проект «Розвиток громадянського суспільства» спрямований на посилення громадянського суспільства та поширення демократичного врядування. Цей Проект сприяє зміцненню відкритого та демократичного суспільства, що спирається на верховенство права та базується на засадах прав людини, відкритості та відповідальності влади на усіх рівнях.
Метою Проекту є зміцнення організацій громадянського суспільства (ОГС), зменшення їхньої залежності від донорів та посилення громадської участі в процесах прийняття публічних рішень через зміцнення організаційної спроможності ОГС на регіональному та місцевому рівнях з метою ефективного вирішення потреб громадян.   

Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) є глобальною мережею ООН в галузі розвитку, організацією яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя. Програма співпрацює з 166 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв'язання глобальних та національних проблем в галузі людського розвитку.
В Україні чотири головні сфери діяльності ПРООН в галузі розвитку зосереджуються на
 • демократичному врядуванні;
 • подоланні бідності, досягненні процвітання та українських Цілей розвитку тисячоліття;
 • місцевому розвитку та гарантуванні безпечного середовища для людського розвитку;
 • на енергетиці та навколишньому природному середовищі.
Метою проекту було досягнення змін в житті громад міста Хмельницького та Хмельницького району шляхом правового інформування громадян та сприяння в реалізації права власності малозабезпечених мешканців міста Хмельницького та Хмельницького району.

Цільовою аудиторією проекту виступали малозахищені категорії населення Хмельницької області, а саме пенсіонери, інваліди, ветерани, сільські жителі, одинокі матері, багатодітні сім’ї, безробітні, паліативні пацієнти, інші малозабезпечені громадяни.

Проблема, на вирішення якої було спрямовано проект. Проблематика реалізації малозабезпеченими громадянами свого права нині є надзвичайно актуальною. Адже саме реалізація цього права може бути рушієм для виходу людини із замкнутого кола бідності. Разом з тим, малозахищені верстви населення дуже часто мають занадто мало можливостей відстоювання своїх інтересів – вони не обізнані з механізмами вирішення їхніх проблемних питань, компетенцією органів держави здатних допомогти у реалізації їхніх прав, алгоритмами дій для захисту свого права власності від порушень тощо. При цьому, ці люди, як правило, позбавлені можливості звернутися за допомогою до професійного юриста та оплатити його послуги. 
Цей проект спрямований на вирішення наступних проблем щодо реалізації та захисту права власності:
 • перешкоди в реалізації громадянами свого права власності на житло;
 • перешкоди в реалізації громадянами – членами садових кооперативів свого права власності на дачні будинки;
 • перешкоди в реалізації громадянами – членами гаражних кооперативів свого права власності на гаражі;
 • перешкоди в реалізації громадянами права власності на земельну частку пай та майнові паї;
 • перешкоди в реалізації права власності на спадкове майно;
 • проблеми приватизації майна;
 • перешкоди в реалізації права на частку у спільному майні громадян;
 • незаконне заволодіння майном, чи незаконне утримання майна;
 • порушення майнових прав громадян в ході примусового виконання судового рішення;
 • проблеми отримання прибутків з майна.

Основним завданням проекту було інформування цільової аудиторії про механізми реалізації та способи захисту свого права власності.

Ця робота проводилась у наступних напрямках:

1. Впродовж реалізації проекту в нашій організації працювала громадська приймальня, в якій громадяни могли отримати безкоштовно інформацію щодо тих чи інших механізмів вирішення їхнього проблемного питання, що дозволяло вирішувати конфлікти на ранніх стадіях.
Крім того, в приймальні можливо було отримати також вторинну правову допомогу, тобто допомогу у складанні заяв, скарг, пропозицій до органів влади, процесуальних документів на стадії судового розгляду.

2. На території Чорноострівської селищної ради, Ставчинецької, Малиницької, Печесківської сільських рад працювала виїзна юридична консультація. За час реалізації проекту ми провели 24 таких консультації, під час яких допомогу отримали понад 100 громадян.

3. Проводилась інформаційна кампанія направлена на допомогу більш широкому колу осіб: працівники організації брали участь у правоосвітніх телепередачах, поширювали інформацію через власний ВЕБ-сайт.

4. Були видані шість видів тематичних буклетів, які допоможуть нашим громадянам самотужки розібратися в деяких питаннях, що стосуються реалізації та захисту права власності. Буклети поширювались через нашу громадську приймальню, приймальні органів влади та місцевого самоврядування, сільські ради – партнери проекту.

5. По складних справах залучались адвокати, які абсолютно безкоштовно здійснювали представництво інтересів наших клієнтів у судах.
В рамках проекту є 5 таких справ. Судові провадження по них лише розпочаті, але адвокатська підтримка у таких справах буде надаватись незалежно від того, що  проект уже завершено.


За період реалізації проекту допомогу отримали 552 особи, з них близько 30% це сільські жителі.

ТОП-10 питань, які найбільше турбували наших відвідувачів

1.    Питання, пов’язані з реалізацією права на отримання у власність земельної ділянки (земельна частка (пай), приватизація земельної ділянки тощо).
2.  Питання, реалізацією права на спадщину (як правило це питання формалізації прав на нерухоме майно)
3.  Отримання інформації щодо здійснення права на спадкування та способів розпорядження майном на випадок смерті.
4.  Питання виплати надбавок до пенсії «дітям війни», працюючим пенсіонерам, ліквідаторам аварії на ЧАЕС.
5.  Встановлення фактів, що мають юридичне значення (найчастіше це встановлення фактів належності правовстановлюючих документів та фактів родинних відносин).
6.   Питання виконання судових рішень (в основному стягнення аліментів).
7.   Питання реалізації права спільної сумісної власності на майно подружжя.
8.   Питання отримання орендної плати за договором оренди земельної частки (паю).
9.   Питання щодо порядку дій в разі незаконного заволодіння майном.
10Питання, пов’язані із звільненням майна з-під арешту.   Репортаж з прес-конференції. Телеканал "Поділля-Центр"


Репортаж з прес-конференції. Телеканал "33"
Переглядів: 968 | Додав: podilliga | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 HOT-ICE   [Матеріал]
Клевый галстук у Андрея Петровича

Ім`я *:
Email *:
Код *: