Вітаю Вас Гість!
Четвер, 04.06.2020, 02:28
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Це важливо

Форма входу

Пошук

baner pravoonline w200
PRAVOONLINE

Корисна інформація

Календар

«  Грудень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Наші партнери

Ресурсний центр ГУРТ

Архів записів

Головна » 2011 » Грудень » 29 » ХОГО "Подільська правова ліга" зібрала правників для обговорення проблемних питань інституту спадкування
19:08
ХОГО "Подільська правова ліга" зібрала правників для обговорення проблемних питань інституту спадкування
29 грудня 2011 року проведено круглий стіл присвячений проблемним питанням, що виникають при здійсненні права на спадщину.
Зустріч організована та проведена Хмельницькою обласною громадською організацією «Подільська правова ліга» за підтримки проекту Програми розвитку ООН в Україні «Розвиток громадянського суспільства».

Участь в роботі круглого столу взяли представники органів органів державної влади, адвокати, юристи.

В ході зустрічі присутні обговорили найбільш болючі та злободенні питання, що  виникають при реалізації  прав громадянами права на спадщину, поділилися успішним досвідом захисту прав громадян у таких справах, виробили спільні підходи до вирішення окремих проблемних ситуацій у справах про спадкування.

Зокрема, завідувач Першою Хмельницькою державною нотаріальною конторою Марія Наконечна спираючись на більш як тридцятилітній досвід роботи в органах нотаріату, розповіла присутнім про типові помилки, які допускають спадкоємці в процесі реалізації свого права на спадщину, деталізувала порядок звернення до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини та видачі свідоцтва про право на спадщину, з практичної точки зору роз'яcнила інші цікаві моменти, що стосуються оформлення спадщини.
Доповідь пані Марії переросла у своєрідний "майстер-клас" зі спадкового права та викликала бурхливе обговрення. В ході розмови пані Марія отримала більше двадцяти запитань, на які  надала фахові та вичерпні відповіді.


Завідувач Першою Хмельницькою державною нотаріальною контрою Марія Наконечна

Голова Хмельницької обласної громадської організації "Подільська правова ліга" Андрій Місяць зупинився на судовій практиці, яка склалась на сьогодні у справах про спадкування. Також він виніс на розгляд учасників круглого столу питання спадкування обов'язків як невід'ємної частини спадкової маси.


Голова ХОГО "Подільська правова ліга" Андрій Місяць

Адвокат Антон Заболотний висвітлив таку ще не досить досліджену на сьогодні проблему, як проблема спадкування корпоративних прав. Особливу увагу він звернув на недосконалість законодавчого регулювання спадкування майнових прав засновника та власника приватного підприємства.

Адвокат Антон Заболотний

Старший юрист ХОГО "Подільська правова ліга" Віталій Місяць запропонував присутнім дискусію, що стосується спадкування земельних ділянок та будівель. Доповідач наголосив, що за останні кілька десятиліть земельні правовідносини в нашій державі регулювались кількома нормативно-правовими актами (Земельними кодексами 1970 року, 1990 року, 2001 року), до 1990 року земельна ділянка взагалі не могла бути об'єктом права приватної власності, кілька разів змінювались форми державних актів на землю та повноваження органів, що здійснюють реєстрацію земельних ділянок. Все це надзвичайно ускладнило можливості реалізації громадянами права на отримання земельної ділянки у спадщину.
Що стосується спадкування будівель доповідач наголосив, що відправною точкою щодо можливості успадкування такого майна є законність здійснення будівництва. За загальним правилом незаконне (самочинне) будівництво не може бути успадковане. Пан Віталій розповів присутнім про можливі варіанти захисту прав громадян на спадщину в таких справах.Учасники круглого столу

Захід пройшов в форматі відкритої дискусії, учасники активно обговорювали кожну доповідь, пропонували власні напрацювання у вирішенні тих чи інших проблемних ситуацій.

Мета устрічі досягнута. Результатом круглого столу став продуктивний діалог представників адвокатської спільноти міста, правозахисників, представників органів державної влади та місцевого самоврядування щодо вироблення спільної позиції при наданні правової допомоги у справах про спадкування. В ході заходу учасники отримали нові знання, змогли обмінятися успішних досвідом, що дозволить значно покращити якість надання правової допомоги в таких справах.
Переглядів: 940 | Додав: podilliga | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: